KĘTY. Nie żyje 89-letnia kobieta, a dwie osoby są ranne - w tym policjant

09 listopada 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek w jednym z bloków na Osiedlu nad Sołą w Kętach. O godzinie 16.30 mieszkańcy bloku zawiadomili służby ratunkowe o pożarze mieszkania znajdującego się na parterze bloku. Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu miała znajdować się starsza kobieta.

-Policjant, strażak oraz jeden z mieszkańców bloku wyważyli drzwi by dostać się do mieszkania. Mężczyźni wynieśli na klatkę 89-letnią kobietę – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować – dodaje rzeczniczka.

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej z bloku ewakuowano 22 mieszkańców. Po przeprowadzonej akcji gaśniczej strażacy oddymili blok.

-W trakcie działań urazu ręki doznał jeden policjant. Ranny został również jeden z mieszkańców wielorodzinnego budynku mieszkalnego – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia ustalą policjanci pod nadzorem prokuratora.

-W akcji udział brali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Oświęcimia oraz Andrychowa, a także strażacy ochotnicy z jednostek Kęty i Kęty Podlesie – mówi Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy