KĘTY. Pijany chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

04 kwietnia 2017 Autor: sz

46-letni kierowca autobusu w stanie nietrzeźwym chciał zawieźć dzieci na wycieczkę do Bielska-Białej. Mężczyzna miał w organizmie 1,21 promila alkoholu. Na szczęście dzieci dotarły na miejsce z innym kierowcą.

Przykładowe zdjęcie. Fot. Szymon Chabior

Przykładowe zdjęcie. Fot. Szymon Chabior

W poniedziałek w godzinach porannych grupa kilkudziesięciu przedszkolaków z jednej z kęckich placówek szkolnych miała jechać na wycieczkę do Bielska-Białej. Kilka dni wcześniej policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali poproszeni o standardową kontrolę autokarów oraz kierowców.

Kęccy policjanci przyjechali na umówioną godzinę na parking przy ulicy Wyspiańskiego w Kętach, gdzie przeprowadzili kontrole.

-W trakcie czynności policjanci od jednego z kierowców wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 46-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, przyjechał autokarem mając w organizmie – 1,21 promila alkoholu – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Kierowca autobusu został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również jego prawo jazdy. Kierowca drugiego autokaru był trzeźwy i spokojnie mógł pojechać z jedną grupą do Bielska-Białej. Na miejsce podstawiono autobus innego przewoźnika, z którym druga grupa przedszkolaków z małym opóźnieniem mogła pojechać na wycieczkę.

-Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania nawet do 10 lat oraz wysoka grzywna – dodaje rzeczniczka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy