KĘTY. Pijany kęczanin znęcał się nad szczeniakiem

10 września 2017 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach zostali zawiadomieni przez mieszkankę Kęt o pijanym mężczyźnie, który idzie chodnikiem wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej w Kętach i ciągnie za sobą na smyczy skomlącego, małego czworonoga.

-Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie odnaleźli opisywanego mężczyznę obok którego znajdował się kilkumiesięczny szczeniak. Funkcjonariusze, zauważyli, że pies jest wystraszony i ma poranione łapy, a ponadto chwilę wcześniej zwymiotował na chodnik – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Policjanci zaopiekowali się rannym psiakiem, którego przewieźli do komisariatu – dodaje rzeczniczka.

Weterynarz, który przybył do komisariatu stwierdził, że pies posiada obrażenia łap w postaci otarć i rany na szyi spowodowane zbyt ciasną obrożą. Pieskiem zajęli się inspektorzy Animals, a jego były właściciel usłyszał zarzuty znęcania nad zwierzęciem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

-Na szczególne podziękowania zasługuje mieszkanka Kęt, która widząc karygodne zachowanie właściciela wobec psa, zareagowała powiadamiając Policję. Tego rodzaju zgłoszenie pozwala służbom szybko działać, a sprawcom daje jasny sygnał, że społeczeństwo nie godzi się na złe traktowanie zwierząt – podkreśla oficer prasowy, Małgorzata Jurecka.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Stiv , 11.09.2017 22:23
Osobiście dopier...ilbym każdemu kto zneca się nad zwierzętami.. Powinno być prawo że możemy znecac się nad tymi debilnymi ludziami tak samo jak oni nad biednymi zwierzętami które nie mają szans się obronić..