KĘTY. Po gładkiej jak tafla wody nawierzchni kierowcy przejadą po całkowitym wyasfaltowaniu drogi

12 sierpnia 2016 Autor: sza

Kończy się przebudowa ul. Żeromskiego. Efekty prac drogowców można już podziwiać na blisko 1,5-kilometrowym odcinku drogi. Nowa nawierzchnia niebawem posłuży kierowcom, którzy z utęsknieniem czekają na zakończenie inwestycji. Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Fot. UM Kęty

Fot. UM Kęty

Dzięki realizacji zadania została przebudowana jezdnia, chodniki, zjazdy, skrzyżowania, pobocza, przystanki autobusowe, odwodnienie i inne elementy drogi na długości ponad trzech kilometrów.


- Przebudowa tej drogi jest dowodem na to, że dla wspólnej sprawy można działać ponad podziałami. Udowodniliśmy, że możliwe są inwestycje, o które od lat walczą mieszkańcy tracąc nadzieję na ich wykonanie - mówi Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Gminy Kęty.


- Warstwa ścieralna pokrywa drogę na odcinku biegnącym przez leśną część - mówi Paweł Miśkiewicz, kierownik robót na ul. Żeromskiego w Kętach.


W środę miało ruszyć asfaltowanie odpowiednimi warstwami na pozostałej części drogi czyli od lasu do ul. Partyzantów. Ekipa drogowców planuje zakończyć asfaltowanie dzisiaj, kiedy to na pozostałym 900-metrowym odcinku położona zostanie warstwa ścieralna asfaltu.


Mieszkańcy ul. Żeromskiego oraz osiedla Leśnego i ul. Kasoliki muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okresowo droga będzie zamykana całkowicie nawet dla mieszkańców.


- W sobotę zajmiemy się brukowaniem i wjazdami do posesji oraz wykonaniem poboczy na tym odcinku drogi, gdzie nie ma chodników - mówi kierownik robót.


Zgodnie z planem inwestycji - jezdnia została poszerzona do 5,5 metra na odcinku leśnym oraz do 6 metrów na odcinku między zabudowaniami. Po remoncie, pobocza w leśnej części będą miały 50 cm szerokości, a od kapliczki do granicy z Kozami – 80 cm. 


Termin zakończenia prac to ostatni dzień sierpnia, ale już w przyszłym tygodniu droga ma być gotowa, tyle że bez oznakowania poziomego. Można go wykonać dopiero po 14 dniach od zakończenia prac.

 

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy