KĘTY. Pożar w bloku. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

12 września 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W jednym z bloków na Osiedlu nad Sołą nocą wybuchł pożar. Policjanci, będący najbliżej miejsca zdarzenia, ustalili, że dwie starsze osoby mogą mieć problem z wyjściem ze swoich mieszkań.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, tuż po godz. 22. Funkcjonariusze natychmiast w skierowali się pod wskazany blok. Zachowując względy bezpieczeństwa weszli do zadymionej klatki schodowej i natychmiast otworzyli okna, a następnie mieszkanie po mieszkaniu zaczęli alarmować mieszkańców, którym nakazali natychmiastowe opuszczenie bloku i zebranie się w bezpiecznym miejscu przed budynkiem.

Policjanci ustalili również, że dwie starsze osoby mogą mieć problem z wyjściem ze swoich mieszkań, więc natychmiast zaczęli pukać najpierw do drzwi 70-letniej kobiety. Nikt nie otwierał, dlatego podjęto decyzję o wyważeniu drzwi.

Na miejscu byli już strażacy, którzy przy użyciu swojego sprzętu szybko uporali się z przeszkodą. Decyzja okazała się słuszna.

- Seniorka spała i nie słyszała poleceń służb do opuszczenia budynku, z uwagi na kłopoty ze słuchem. Na co dzień nosiła aparat słuchowy, lecz na noc urządzenie zdejmowała. Starsza pani została ewakuowana - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Następnie policjanci udali się do mieszkania, w którym przebywał 80-letni mężczyzna mający problemy z poruszaniem się. Razem ze strażakami na noszach wynieśli mężczyznę z budynku. Na miejscu oprócz policjantów i strażaków pracowali także ratownicy medyczni, którzy cały czas monitorowali stan zdrowia ewakuowanych mieszkańców bloku. Tuż po przeszło 3-godzinnej akcji ratunkowej, gdy strażacy ugasili pożar i oddymili budynek, wszyscy mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że pożar wybuchł w piwnicy, a w jego wyniku spłonął stary tapczan.

- W związku z faktem, iż określoną przez biegłych z zakresu pożarnictwa przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, policjanci wszczęli postępowanie, w celu ustalenia sprawcy - wyjaśnia Jurecka, dodając że za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia osób grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy