KĘTY. Recydywista chciał się przejechać dostawczakiem. Może trafić za kratki na 5 lat

14 czerwca 2019 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Tydzień temu w piątek w godzinach porannych dzielnicowi z kęckiego komisariatu patrolowali rejon ulicy Żwirki i Wigury w Kętach. Do policjantów podbiegł zdenerwowany kierowca jednej z firm kurierskich. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom informację, że chwilę wcześniej, gdy dostarczał przesyłkę do jednego ze sklepów jakiś mężczyzna odjechał jego dostawczym fordem. Podróż jednak nie trwała długo, ponieważ kiedy zorientował się, że został zauważony przez kuriera porzucił pojazd i uciekł.

- Policjanci natychmiast o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego podając rysopis poszukiwanego mężczyzny, a następnie sami zaczęli sprawdzać sąsiednie ulice. Po kilkunastu minutach na ulicy Stojałowskiego zauważyli mężczyznę podobnego do rysopisu sprawcy podawanego przez kuriera. Mężczyzna został wylegitymowany – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Jak się okazało był to 36 – letni mieszkaniec Kęt. Kiedy policjanci potwierdzili jego udział w przestępstwie został on zatrzymany – dodaje rzeczniczka.

36-latek usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, za który będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za przestępstwa kryminalne które odbywał również karę więzienia. Recydywiście grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy