KĘTY. Remonty w szkołach idą pełną parą

25 lipca 2013 Autor: PLIN

Wakacyjne pustki w szkołach dają okazję do wykonania remontów. - Wymienia się okna, remontuje łazienki, cyklinuje podłogi, remontuje szatnie, wymienia instalację grzewczą. Praktycznie w każdej szkole malowane są sale lekcyjne, a często wymieniane jest oświetlenie i stolarka drzwiowa – wyliczają kęccy urzędnicy.

Fot. UG Kęty, Przemysław Golonka

Fot. UG Kęty, Przemysław Golonka

Lista gminnych placówek, w których praca wre jest długa. - Suma wydatków przeznaczonych na prace remontowe w placówkach oświatowych wyniesie prawie 537 tys. zł - poinformował Artur Christ z wydziału promocji i rozwoju gminy Kęty.

Urząd Gminy Kęty przedstawił wykaz ilustrujący zakres robót:

SPWP nr 1 w Kętach: m.in. wymiana parapetów, montaż osłon na kaloryfery, montaż płyt koło okien, wymiana 2 drzwi zewnętrznych. Szacunkowy koszt prac - 15 000 zł.

SPWP nr 7 w Kętach: doposażenie placu zabaw w ogrodzie. Szacunkowy koszt - 15 000 zł.

SPWP nr 9 w Kętach: wymiana opraw oświetleniowych w 2 salach oraz cyklinowanie podłóg w 2 salach. Szacunkowy koszt - 10 500 zł

SPWP w Bielanach: wykonanie przyłącza kanalizacyjnego, modernizacja kuchni. Ok. 12 500 zł.

SPWP w Nowej Wsi: remont łazienek dla dzieci w przedszkolu. Ok. 6 000 zł.

ZSG nr 1 w Kętach: remont biblioteki, świetlicy oraz sali dla oddziału przedszkolnego wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia, wymiana 2 wiatrołapów oraz konstrukcji sklepiku szkolnego. Szacunkowy koszt prac - 80 000 zł.

ZSG nr 2 w Kętach: remont szatni, zakup szafek, remont podłogi sali gimnastycznej. Szacunkowy koszt - 97 700 zł.

ZSP nr 3 w Kętach: naprawa dachu na budynku przedszkola, wymiana drzwi wewnętrznych w szkole, wykonanie oświetlenia awaryjnego w przedszkolu, wykonanie ogrodzenia od wschodniej strony budynku. Ok. 20 275 zł.

ZSG w Bielanach: zakup sprzętu i wyposażenia dla oddziału przedszkolnego. Ok. 10 250 zł

ZSP w Bulowicach: wymiana instalacji c.o. w starej części budynku, zakup sprzętu, wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych dla oddziału przedszkolnego, zakup sprzętu i wyposażenia do kuchni. Szacunkowy koszt - 110 550 zł.

ZSP w Łękach: wykonanie przyłącza kanalizacyjnego, wymiana stolarki okiennej w sali lekcyjnej, wymiana drzwi wejściowych. Ok. 12 640 zł.

SP w Malcu: remont schodów, wymiana okien w sekretariacie i na klatce schodowej, wymiana drzwi do kotłowni, budowa sieci teleinformatycznej. Ok. 12 500 zł.

ZSG w Nowej Wsi: remont posadzki w salach i na zapleczu. Szacunkowy koszt - 55 000 zł. Planowana jest również modernizacja kuchni (ok. 75 370 zł).

ZSP w Witkowicach: m.in. przeróbka gabinetu wicedyrektora na podręczną kuchnię, połączenie istniejącej kuchni ze świetlicą i utworzenie sali lekcyjnej, odnowa klatek schodowych, podłączenie kanalizacji sanitarnej z kuchni do studzienek na zewnątrz budynku. Szacunkowy koszt - 79 000 zł.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy