KĘTY. Trójka dzieci pod opieką pijanych rodziców

15 października 2013 Autor: plin

Kęccy funkcjonariusze zatrzymali 28-letnią kobietę i jej 30-letniego męża. - Będąc w stanie nietrzeźwym mieli pod opieką trójkę swoich dzieci - informują policjanci. Dziękują osobie, która ich wezwała. - Tego rodzaju zgłoszenie być może zapobiegło nieszczęściu i z całą pewnością spowoduje dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej dzieci - podkreślają stróże prawa.

KĘTY. Trójka dzieci pod opieką pijanych rodziców

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godziny 15.30 w jednym z mieszkań na os. 700-lecia w Kętach. - Pod wskazanym adresem zastali 30-letniego mieszkańca Kęt oraz jego 28-letnią żonę, którzy byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Pod opieką mieli trójkę dzieci, w wieku 5 i 7 lat oraz trzymiesięczne niemowlę. W związku z powyższym policjanci rodzinie powierzyli opiekę nad dwójką starszych dzieci, natomiast niemowlę z objawami przeziębienia zostało przewiezione przez pogotowie ratunkowe do szpitala - relacjonuje st. asp. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

Badanie stanu trzeźwości u matki wykazało 1,95 promila alkoholu, u ojca - 2 promile. - Wobec rodziców wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie zostaną również przekazane do sądu rodzinnego - informuje st. asp. Jurecka.

- Jak zawsze w takich przypadkach, bardzo dziękujemy osobie, która zareagowała i powiadomiła policję. Tego rodzaju zgłoszenie być może zapobiegło nieszczęściu i z całą pewnością spowoduje dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej dzieci - zaznaczają funkcjonariusze.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nik, 16.10.2013 12:24
pewnie że można sie napić lampke wina piwo bezalkocholowe ale czy trzeba???????mając malutkie dzieci trzeba byc odpowiedzialnym rodzicem. Nie rozumie niektórych ludzi jeżeli nie mogą sobie odmówić kieliszka wódki powinni sie zgłosić do poradni AA!!!!!!!!!!
mieszkaniec, 15.10.2013 13:41
No to już nikt mając dzieci nie może się napić,bo zaraz będzie wzywana policja,nawet jak nie będzie awantury rodzinnej