KĘTY. Uczniowie "Kopernika" zwiedzili Grupę Kęty S.A.

08 marca 2018 Autor: Marta K.
fot. nadesłane

fot. nadesłane

Mechanicy i elektronicy z III klasy technikum Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach zwiedzili Grupę Kęty SA. Wycieczka ta miała na celu połączenie wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną, a także szybsze przyswojenie materiału programowego przez uczniów.

Młodzież miała możliwość poznać nowoczesne wyposażenie zakładu, przebieg procesu technologicznego od odlewania wlewków, badania składu i jakości stopów, przeróbkę plastyczną aż do wyrobu końcowego - obrobionego, zapakowanego i gotowego do wysyłki. Uczniowie zobaczyli nowoczesne linie do odlewania stopów aluminium, przeróbki plastycznej i obróbki skrawaniem.

Dowodem na to, że uczniowie z Kęt mają szansę na dobrą pracę jest to, że w Grupie Kęty, na każdej wizycie spotykani są absolwenci "Kopernika". Takie wizyty uświadamiają młodzież ile możliwości daje kształcenie zawodowe.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy