KĘTY. Usłyszeli ponad sto zarzutów udzielania narkotyków. Wpadli podczas rutynowej kontroli.

01 sierpnia 2016 Autor: sz

Trzech mieszkańców Kęt w wieku 17, 20 i 21 lat miało przy sobie marihuanę. Mężczyznom postawiono także zarzuty udzielania środków odurzających.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Zdarzenie miało miejsce kilka tygodni temu. W nocy z piątku (8.07)  na sobotę (9.07) na ulicy Sobieskiego w Kętach patrol mieszany policji i straży miejskiej zatrzymał do kontroli drogowej bmw. W samochodzie podróżowało trzech młodych mężczyzn w wieku 17, 20 i 21 lat. Wszyscy mężczyźni to mieszkańcy Kęt.

-Funkcjonariusze w samochodzie znaleźli papierowe zawiniątko oraz metalowe pudełko, w którym znajdował się susz roślinny.  W związku z tym posiadaczy nielegalnych środków zatrzymano – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Przeprowadzone badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana – dodaje rzeczniczka.

Sprawę przejęli kryminalni, którzy dokładnie przyjrzeli się sprawię. Policjanci ustalili, iż w ostatnim czasie mężczyźni udzielali narkotyków również innym osobom.

-Na podstawie zebranych dowodów,  podejrzanym postawiono łącznie ponad sto zarzutów udzielania środków odurzających – mówi rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Teraz młodzi mieszkańcy Kęt staną przed Sądem. Za posiadanie narkotyków mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 3 lata.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy