KĘTY. Wystąpią utrudnienia w ruchu

14 sierpnia 2013 Autor: plin

Trwa budowa drogi łączącej ul. Sobieskiego z Zieloną oraz Świętokrzyską w Kętach. Wymieniona też zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej z ul. Słowackiego. A to oznacza, że 16, 19 i 20 sierpnia należy się spodziewać utrudnień w ruchu w rejonie tego skrzyżowania.

fot. UG Kęty

fot. UG Kęty

Trwa kolejna inwestycja drogowa w gminie Kęty. - W toku jest budowa drogi gminnej łączącej ul. Sobieskiego z ul. Zieloną oraz Świętokrzyską w Kętach. Prace przebiegają terminowo. Powstała już kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Przebudowano także wszystkie sieci infrastruktury technicznej, wykonano stabilizację gruntu i ułożono podbudowę z kruszywa - przekazuje Karina Zoń z wydziału promocji i rozwoju Urzędu Gminy Kęty. - Obecnie na terenie budowy trwają prace asfaltowe. Roboty te obejmą wykonanie nowej nawierzchni na jezdni oraz ciągu pieszo-rowerowym. W dalszej kolejności z kostki betonowej wybudowane zostaną zjazdy indywidualne. Przeprowadzona zostanie również przebudowa zjazdu do pawilonu handlowego „Biedronka” - opisuje.

Wykonana również zostanie wymiana nawierzchni asfaltowej na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej z ul. Słowackiego. Z tego powodu - 16, 19 i 20 sierpnia - wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie tego skrzyżowania. - Szybkie ukończenie prac będzie uzależnione od warunków pogodowych - zastrzegają w kęckim magistracie.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 września. Później rusza procedura uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zazdrosny, 17.08.2013 17:45
Co Krzychu wreszcie się doczekałeś!
glinatex, 15.08.2013 08:57
Mam pytanie! Czy PO-słanka Niedziela będzie na uroczystym przecinaniu wstęgi,tak jak Janusz Chwierut w Oświęcimiu,przy każdej ,błachej okazji?
usatysfakcjonowany Krzychu S, 14.08.2013 17:22
Wreszcie po 8 latach oczekiwania ruszyła budowa tego ,niezbędnego dla rozwoju tych terenów,łącznika.Brawo panie burmistrzu! P.S Dzięki:-)