KĘTY. Zacięta rywalizacja, każdy mógł oddać 13 strzałów...

10 lutego 2014 Autor: SYLWIA CZARNIK, p.o. komendant 6-18 HP

7 lutego na strzelnicy sportowej Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Kętach odbyły się XII Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. W kategorii drużynowej I miejsce – oraz Puchar Starosty Oświęcimskiego – wywalczył 6-18 HP w Kętach.

Fot. Janusz Knycz

Fot. Janusz Knycz

Strzelano w postawie stojącej do tarczy sportowej C, każdy uczestnik mógł oddać 13 strzałów, z czego 10 najlepszych było ocenianych. Zacięta i pełna skupienia rywalizacja toczyła się o wartościowe trofea i nagrody.

W zawodach uczestniczyły czteroosobowe reprezentacje 17 Hufców Pracy Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Niepołomic, Krakowa, Proszowic, Myślenic, Wadowic, Oświęcimia, Lanckorony, Trzebini, Bochni, Limanowej, Nowego Sącza, Starego Sącza, Gorlic, Skomielnej Białej, Tarnowa, Kęt oraz dwóch Centrum Kształcenia i Wychowania z Tarnowa i Szczawnicy Jabłonki.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 72 strzelców, podzielonych na 19 drużyn. W kategorii drużynowej I miejsce - i Puchar Starosty Oświęcimskiego - zajął 6-18 HP w Kętach z wynikiem 263 punkty, II miejsce i puchar Wojewódzkiego Komendanta MWK OHP wywalczył 6-2 HP Niepołomice z 232 punktami, III miejsce oraz puchar Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kętach zdobył 6-33 ŚHP Nowy Sącz z wynikiem 229 punktów.

W kategorii indywidualnej - najlepszy strzelec wśród uczestników OHP I miejsce zajął Tomasz Zabłocki z 6-33 ŚHP Nowy Sącz (80 pkt.), II miejsce zdobył Mateusz Zygadło z 6-8 HP Kraków (72 pkt.) natomiast III miejsce wywalczył Krzysztof Susek z 6-18 HP w Kętach (71 pkt.). Wszyscy wymienieni otrzymali okolicznościowe statuetki oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Gminy Kęty, Regionalny Związek Pracodawców „Podbeskidzie” oraz firmę Beskid Media. W kategorii indywidualnej – kadra OHP I miejsce zajął Artur Obuszko z CKiW Tarnów z wynikiem 72 punkty, II miejsce wywalczył Piotr Urbański z 6-33 ŚHP z 68 punktami, III miejsce zajął Tomasz Nikiel z 62 punktami.

Strzelcom kibicowali m.in. starosta oświęcimski Józef Krawczyk, Eugeniusz Zawadzki, przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach, Ewa Płonka, radna powiatu oświęcimskiego, Stefan Hankus, prezes Regionalnego Związku Pracodawców „Podbeskidzie” w Kętach, przedstawiciel Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kętach oraz dyrekcja Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
pz3, 11.02.2014 08:22
<p>no nie może być! Pan (...) jest głęboko w du....!!!!!! Co to ? nie ma kto strzelać czy może w końcu uczniowie powiedzieli dość!</p>