KĘTY. Zakopią kapsułę czasu na Rynku. Odkopią dopiero za pół wieku

20 września 2018 Autor: red
Fot. magistrat

Fot. magistrat

Żaneta Siwiec, była przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach, jest inicjatorką stworzenia kapsuły czasu, która zostanie zakopana na Rynku 21 października, podczas Jarmarku Świętojańskiego. Magistrat gorąco zachęca mieszkańców do udziału w tym ciekawym projekcie.


- Chcielibyśmy „zachować” ten szczególny czas - mówi Żaneta. - Tylko teraz świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, rok 2018 został ogłoszony przez Radę Miejską Rokiem Ambrożego Grabowskiego, a jeszcze kilkanaście miesięcy temu uczestniczyliśmy w obchodach jubileuszu 740-lecia Kęt. To dobra okazja do tego, by upamiętnić te ważne wydarzenia.


W projekt zaangażowała się Gmina Kęty i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

- Zachęcamy jednak inne instytucje, szkoły, stowarzyszenia i osoby prywatne do tego, by w różnych formach (także w komentarzach i mediach społecznościowych) składały swojej propozycje, co takiego w kapsule można umieścić - mówi Kamila Frysztacka z kęckiego ratusza.


Kapsuła trafi na Rynek 21 października podczas Jarmarku Świętojańskiego.


- 50 lat to kawał historii. Wszystko oczywiście można zapisać w dostępnych technologiach, ale nie wiadomo czy po pięciu dekadach ludzkość będzie ich wciąż używała, skoro płyty CD już odchodzą do lamusa – mówi Żaneta Siwiec. – Niech ta akcja stanie się świadectwem naszego lokalnego patriotyzmu, materialnym symbolem naszych czasów – dodaje.

Propozycje można zgłaszać:


- osobiście lub telefonicznie w Urzędzie Gminy Kęty (Rynek 7, Wydział Rozwoju) i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach (Rynek 16) w godzinach pracy placówek.
- w mediach społecznościowych Info Kęty, muzeum i Gminy Kęty.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy