KĘTY. Zdewastowane korty będą odnowione. Przybędą nowe atrakcje dla mieszkańców

14 marca 2018 Autor: red
KĘTY. Zdewastowane korty będą odnowione. Przybędą nowe atrakcje dla mieszkańców
Ruszyły prace związane z przebudową kortów, czyli terenów rekreacyjnych na ulicy Sobieskiego w Kętach. To miejsce od dawna straszyło swoim wyglądem. Po rewitalizacji zmieni się nie do poznania. Roboty potrwają do września.

Nie obyło się bez prac rozbiórkowych. Wycięto także rosnące w tym miejscu drzewa i wykonano prace ziemne pod podsadowienie budynku zaplecza. Trwają prace związane z wykonaniem fundamentów obiektu

Jak dotąd asfaltowa powierzchnia boisk była pełna spękań, dziur i wybrzuszeń. Straszyły połamane ławki, uszkodzone ogrodzenia zżerała rdza.

- Zejście od ulicy Legionów, gdzie kiedyś znajdowały się schodki, też było ekstremalnym przeżyciem, zwłaszcza dla rodziców z wózkami albo z dziećmi na małych rowerkach - informuje kęcki magistrat.

Po rewitalizacji ten rejon Kęt wzbogaci się o nowe atrakcje: boisko do siatkówki, siłownię zewnętrzną, budynek zaplecza.

- Pojawią się miejsca, z których będzie można śledzić rozgrywki sportowe - taras widokowy na dachu budynku zaplecza oraz widownia na górce od strony ul. Legionów. Do tego pojawią się takie elementy jak: nowe ławki, kosze, stojaki rowerowe - łącznie z oświetleniem, monitoringiem i nowymi chodnikami. Powstaną również nowe miejsca postojowe - dodaje magistrat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy