KICK-BOXING. Czapki z głów przed oświęcimskimi kick-boxerami

14 listopada 2017 Autor: sz
Mariusz Pawlus (z lewej) i najlepszy zawodnik mistrzostw Polski - Kacper Urbańczyk. Fot. nadesłane

Mariusz Pawlus (z lewej) i najlepszy zawodnik mistrzostw Polski - Kacper Urbańczyk. Fot. nadesłane

Oświęcimski kick-boxing to już bardzo rozpoznawalna mara na krajowym podwórku. Olbrzymia w tym zasługa sensei Mariusza Pawlusa. Jego podopieczni praktycznie z każdych zawodów wracają z workiem pełnym medali. Nie inaczej było podczas rozgrywanych na Śląsku, a konkretnie w Gliwicach mistrzostwach Polski.

Oświęcimianie wywalczyli aż dziesięć medali w tym dwa złote. Najlepszym zawodnikiem krajowego championatu WFMC formuły low-kick został zgodnie uznany Kacper Urbańczyk! Oświęcimianin stanął na najwyższym stopniu podium w seniorskiej rywalizacji do 81 kg.

Po złoto sięgnęła również rywalizująca wśród kadetek do 50 kg - Dominika Chylińska. To kolejny krążek tej zawodniczki w złotym kolorze. Brawa należą się także pozostałym medalistom z Oświęcimia.

- Mistrzostwa w Gliwicach udowodniły, że idziemy w dobrym kierunku szkoleniowym - podkreśla sensei Mariusz Pawlus, trener w Oświęcimskim Klubie Karate z sekcją kick-boxingu. - Nasi reprezentanci odnoszą sukcesy na najważniejszych imprezach i są coraz bardziej rozpoznawalni. Szczególnie cieszy, że moja kadra zawodnicza jest coraz liczniejsza zarówno w kick-boxingu, jak karate. Najważniejsze, że treningi przynoszą oczekiwany efekt - posumowuje sensei Mariusz Pawlus.

Wyniki oświęcimian podczas mistrzostw Polski w kick-boxingu:
Złoto - Kacper Urbańczyk, senior -81 kg
Złoto - Dominika Chylińska, kadet -50 kg

Srebro - Bartosz Fryc, senior -75 kg
Srebro - Cyprian Brzeźniak, młodzik -67 kg
Srebro - Dominik Matusz, junior -57 kg
Srebro - Rafał Chrostek, senior -63 kg
Srebro - Kuba Brańka, junior -75 kg
Srebro - Łukasz Nycz, młodzik -75 kg

Brąz - Łukasz Nowak, młodzieżowiec -75 kg
Brąz - Mateusz Wróbel III miejsce młodzieżowiec -67 kg

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy