KICK-BOXING. Dominice najlepiej w złotym kolorze!

24 kwietnia 2018 Autor: png
Reprezentacja oświęcimskich kick-boxerów zdobyła w mistrzostwach Polski cztery medale. Fot. zbiory klubu

Reprezentacja oświęcimskich kick-boxerów zdobyła w mistrzostwach Polski cztery medale. Fot. zbiory klubu

Kolejny kapitalny występ Dominiki Chylińskiej z Oświęcimskiego Klubu Karate. Specjalizująca się w kick-boxingu podopieczna sensei Mariusza Pawlusa sięgnęła po mistrzostwo Polski formuły low-kick. Krajowy championat seniorów i juniorów rozegrano w Legnicy.

Na starcie stanęło blisko 300 zawodniczek i zawodników z 75 klubów. Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Kickboxingu, PolkonFight oraz Gmina Legnica. Z postawy swoich podopiecznych bardzo zadowolony był Mariusz Pawlus.

Prowadzeni przez niego kick-boxerzy wrócili do domu z czterema medalami. Oprócz złota Dominiki Chylińskiej po srebro sięgnął Gniewomir Herbst, a brązowe krążki dorzucili Bartosz Fryc i Dominik Matusz. Medalowy dorobek ma szczególne znaczenie, bo walki w Legnicy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

- To kolejny sukces naszych zawodników - podkreśla trener, Mariusz Pawlus. - Bartosz Fryc przegrał w półfinale na punkty z utytułowanym Adamem Gielatą z Wrocławia, późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej. O wysokim poziomie świadczy przegrana w eliminacjach Mateusza Słoty (wicemistrz świata z ubiegłego roku - przyp aut.). Świetnie spisali się nasi juniorzy. Przypomnę, że low-kick zalicza się do najtwardszych formuł, gdzie zawodnicy mogą zadawać ciosy z pełną siłą - powiedział Mariusz Pawlus.

Wyniki zawodników Oświęcimskiego Klubu Karate:
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki do 48 kg)
Srebro - Gniewomir Herbst ( juniorzy do 57 kg)
Brąz - Bartosz Fryc (seniorzy do 75 kg)
Brąz - Dominik Matusz (juniorzy do 57 kg)
Przegrana w eliminacjach - Mateusz Słota (seniorzy do 75 kg)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

haja tiki, 25.04.2018 10:46
mateusz zacznij biegać bo i tak jesteś dobry