KICK-BOXING. Dominika Chylińska mistrzynią Europy!

02 września 2019 Autor: png
Dominika Chylińska (z prawej) zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Dominika Chylińska (z prawej) zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Mamy złoty medal mistrzostw Starego Kontynentu! Dominika Chylińska stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów Wako European Kickboxing Championships w Gyor. Reprezentantka Oświęcimskiego Klubu Karate nie miała sobie równych w grupie juniorek formuły low-kick do 48 kg.

- Jestem bardzo zadowolony z występu Dominiki - mówi szczęśliwy trener oświęcimianki, sensei Mariusz Pawlus. - Jej świetna dyspozycja to efekt dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Dominika nawet kosztem wakacyjnego wypoczynku trenowała dwa razy dziennie - dodaje Mariusz Pawlus.

Pamiętajmy, iż formuła low-kick to najbardziej kontaktowa odmiana kickboxingu, zaś styl w jakim Dominika wygrywała swoje walki (w trzech starciach doprowadziła do sześciu liczeń) wzbudzał podziw kibiców i innych zawodników

Dominika Chylińska jako jedyna z oświęcimskiego klubu została powołana do kadry narodowej Polskiego Związku Kickboxingu i po trzech konsultacjach w Warszawie zakwalifikowała się na wyjazd do Gyor. Tam zdominowała swoje przeciwniczki i w świetnym stylu sięgnęła po mistrzostwo Europy!

Już w pierwszej walce wygrała przed czasem z reprezentantką Rosji - Darią Sorvenkową. W półfinale doprowadziła do dwóch liczeń i zwyciężyła na punkty z Lillą Szeleczki z Węgier. Z kolei w wielkim finale ponownie wygrała przed czasem. Już w pierwszej rundzie rozstrzygnęła na swoją korzyść walkę z zawodniczką Bośni i Hercegowiny - Adną Hodzic.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy