KICK-BOXING. Oświęcimianie na podium mistrzostw Polski

22 września 2020 Autor: png
Trzy medale wywalczyli oświęcimscy kick-boxerzy w rozgrywanych w Starachowicach mistrzostwach Polski. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Trzy medale wywalczyli oświęcimscy kick-boxerzy w rozgrywanych w Starachowicach mistrzostwach Polski. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Złoty, srebrny i brązowy medal z mistrzostw Polski przywieźli podopieczni sensei Mariusza Pawlusa. Reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate z sekcji kick-boxingu z powodzeniem startowali w zawodach krajowego championatu. Na starcie mistrzostw Polski stanęło 350 zawodniczek i zawodników z 92 klubów.


Seniorskie i juniorskie mistrzostwa Polski w kick-boxingu formuły low-kick rozgrywano w Starachowicach. Znakomicie zaprezentowała się Dominika Chylińska. Oświęcimianka sięgnęła po złoty medal w kategorii juniorek starszych do 48 kg.


- Tradycyjnie mogliśmy liczyć na naszą aktualną mistrzynię Europy Dominikę Chylińską – mówi trener oświęcimskich kick-boxerów, sensei Mariusz Pawlus. - Dominika wygrała walkę finałową już w 15 sekundzie pierwszej rundy po mocnym prawym sierpowym – dodaje trener Mariusz Pawlus.

Podobnie zakończyła półfinałową walkę Natalia Matusz (juniorki młodsze do 48 kg) wygrywając w pierwszej rundzie. Niestety w finale po zaciętej walce musiała uznać wyższość rywalki i przegrała na punkty.


Duże brawa należą się także Marcelowi Brzeźniakowi. - Nasz zawodnik wraca z brązowym medalem. To niewątpliwie wielki sukces tego zawodnika – ocenia Mariusz Pawlus.


W swoim debiucie w seniorskiej kategorii Dominik Matusz przegrał na punkty. Cyprian Brzeźniak i Bartosz Fryc odpadli w eliminacjach walkach z bardziej utytułowanymi zawodnikami.


- Jestem bardzo zadowolony z wyniku medalowego moich zawodników. Na starcie sezonu mamy powody do radości – zakończył Mariusz Pawlus.

Medale oświęcimian w MP w kick-boxingu:
Złoto - Dominika Chylińska, juniorka st. -48 kg
Srebro - Natalia Matusz, juniorka mł. -48 kg
Brąz - Marcel Brzeźniak, junior mł. -51 kg


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy