KICK-BOXING. Oświęcimianie potwierdzają silną pozycję na krajowej scenie

30 marca 2018 Autor: png
Oświęcimscy kick-boxerzy wywalczyli w Świdnicy siedem medali. Fot. zbiory klubu

Oświęcimscy kick-boxerzy wywalczyli w Świdnicy siedem medali. Fot. zbiory klubu

Siedem medali z Otwartych Mistrzostw Polski WKA WFMC w kick-boxingu przywieźli reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate. Podopieczni sensei Mariusza Pawlusa aż czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium! Olbrzymie brawa!

O medale w krajowym championacie walczono w hali sportowej Zawiszów w Świdnicy. Na starcie stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników z 40 klubów z działającymi sekcjami kick-boxingu. W gronie faworytów byli oświęcimianie, którzy nie zawiedli i potwierdzili silną pozycję na krajowej scenie.

Na najwyższym stopniu podium w seniorskiej rywalizacji stanęli Bartosz Fryc (K-1, kategoria do 75 kg) i Sebastian Głownia (K-1, kategoria do 81 kg). Po złoto w juniorskiej grupie sięgnął także Dominik Matusz (K-1, kategoria do 60 kg) oraz kadetka - Natalia Matusz (light-contact, kategoria do 50 kg). Ta sama zawodniczka była druga w kick-light kadetek do 50 kg.

Na tym nie koniec medalowego dorobku oświęcimian. Wśród seniorów trzecie miejsce zajął Cyprian Brzeźniak (K-1, kategoria do 69 kg), a Marcel Brzeźniak zdobył brąz w grupie kadetów młodszych (light-contact, kategoria do 40 kg). Z kolei Łukasz Nowak odpadł na etapie 1/8 finału. Cztery tytuły mistrzów Polski (kolejne dwa w karate Dominiki Chylińskiej w Rzeszowie) potwierdzają dobry kierunek szkolenia w Oświęcimskim Klubie Karate.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi sensei Mariusz Pawlus, trener oświęcimskich kick-boxerów. - Słowa uznania należą się przede wszystkim najmłodszym uczestnikom zawodów karate i kick-boxingu. Już sam udział w walkach wymaga dużej odwagi i zaangażowania na treningach. Większość z nich trenuje aż pięć dni w tygodniu, co jest sporym wyzwaniem w połączeniu ze szkołą - powiedział Mariusz Pawlus.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy