KICK-BOXING. Oświęcimski patent na złoto

25 września 2019 Autor: png
Oświęcimscy kick-boxerzy przywieźli z zawodów Pucharu Polski w Jarosławiu trzy złote medale. Na zdjęciu Natalia Matusz po wygranym finale. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Oświęcimscy kick-boxerzy przywieźli z zawodów Pucharu Polski w Jarosławiu trzy złote medale. Na zdjęciu Natalia Matusz po wygranym finale. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Komplet złotych medali przywiozło troje reprezentantów Oświęcimskiego Klubu Karate z zawodów Pucharu Polski w kick- boxingu formuły low-kick. O tytuły walczono w Jarosławiu, a organizatorem imprezy pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu był miejscowy klub sportów walki "Sokół".

Do rywalizacji przystąpili zarówno juniorzy, jak i seniorzy. W najstarszej kategorii ze złota cieszył się Bartosz Fryc z Oświęcimskiego Klubu Karate, który triumfował w kategorii do 75 kg. W grupie juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Matusza. Oświęcimianka wygrała w kategorii do 45 kg. Kolekcję złotych medali uzupełnił startujący wśród juniorów do 63,5 kg - Dominik Matusz.

Klasą dla siebie był Bartosz Fryc. Zawodnik OKK wykorzystał swoje doświadczenie startowe. Wszystkie walki wygrał jednogłośnie na punkty. Z kolei Dominik Matusz w wielkim finale udanie zrewanżował się zawodnikowi z Katowic za porażkę w ostatnich zawodach.

Brawa należą się także Natalii Matusz. Podopieczna sensei Mariusza Pawlusa zakończyła finałową walkę już w 45 sekundzie pierwszej rundy. Rozstrzygające okazało się wysokie kopnięcie rywalki.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno z osiągniętego dorobku medalowego, jak i formy zaprezentowanej przez naszych kick-boxerów - mówi sensei Mariusz Pawlus. - Wynik mówi sam za siebie. Mieliśmy troje reprezentantów i wracamy z trzema Pucharami Polski. Liczę że dobra passa nas nie opuści. Ciągle trenujemy sześć razy w tygodniu i czekamy na następne wyzwania - zakończył Mariusz Pawlus.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy