KICK-BOXING. Podwójne wicemistrzostwo Polski dla oświęcimian

19 marca 2018 Autor: png
Stoją od lewej: Mateusz Słota, sensei Mariusz Pawlus, Dominika Chylińska i Cyprian Brzeźniak. Fot. zbiory klubu

Stoją od lewej: Mateusz Słota, sensei Mariusz Pawlus, Dominika Chylińska i Cyprian Brzeźniak. Fot. zbiory klubu

Warszawa gościła uczestników seniorskich i juniorskich mistrzostw kraju w kick-boxingu formuły K-1 Rules. Tradycyjnie nie zawiedli oświęcimianie, którzy w stolicy potwierdzili swoją pozycję w tej dziedzinie sportów walki. Z postawy swoich podopiecznych bardzo zadowolony jest sensei Mariusz Pawlus.

- Podwójne wicemistrzostwo Polski to dla nas spory sukces - podkreśla sensei Mariusz Pawlus. - Na starcie stanęli sami doświadczeni kick-boxerzy i trzeba umieć docenić już sam udział w tak prestiżowych zawodach. Praktyczny brak debiutantów sprawił, że poziom poszczególnych walk był bardzo wysoki. Formuła K-1 jest najbardziej twardą i zarazem najbardziej popularną wśród konkurencji kick-boxingu - przypomina Mariusz Pawlus.

Oświęcimski Klub Karate z sekcją kickboxingu reprezentował tercet zawodników. Dominika Chylińska rywalizowała w grupie juniorek młodszych do 52 kg. Najbardziej rozpoznawalna obecnie oświęcimska zawodniczka w finale musiała uznać wyższość swojej starszej koleżanki - Wiktorii Kolczyk, która ma na swoim koncie mistrzostwo Polski i Europy. Dominika przegrała na punkty.

Cyprian Brzeźniak startował w grupie seniorów do 67 kg i odpadł na etapie 1/16 turnieju. Przegrał na punkty z Aleksandrem Kalickim, wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu oraz wicemistrzem świata muaythai. Po ten tytuł Aleksander Kalicki sięgnał w ubiegłym roku w stolicy Tajlandii, Bangkoku.

Świetnie w Warszawie spisał się Mateusz Słota (seniorzy do 75 kg), który zgodnie odprawiał rywali w eliminacyjnych bojach. W ćwierćfinale wygrał z Dominikiem Kaletą, ubiegłorocznym mistrzem Polski, medalistą mistrzostw świata i Europy. Niestety trudy tej walki dały o sobie znać w finale i w walce o złoto Mateusz Słota ostatecznie uległ Michałowi Burdanowi z Chełmna.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy