KICK-BOXING. Podwójne złoto i srebro w mistrzostwach Polski

10 grudnia 2019 Autor: png
Złote medale Natalii Matusz i Dominiki Chylińskiej oraz srebro Dominika Matusza to dorobek oświęcimskich kick-boxerów w mistrzostwach Polski Oriental Rules PZKB. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Złote medale Natalii Matusz i Dominiki Chylińskiej oraz srebro Dominika Matusza to dorobek oświęcimskich kick-boxerów w mistrzostwach Polski Oriental Rules PZKB. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Dwa złote i jeden srebrny medal przywieźli oświęcimscy kick-boxerzy z Mistrzostw Polski Oriental Rules PZKB. W Starachowicach na najwyższym stopniu podium stanęły przedstawicielki płci pięknej - Natalia Matusz oraz Dominika Chylińska. Srebro dla Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczył Dominik Matusz.

Mistrzostwa w Starachowicach pod patronatem Polskiego Związku Kick-Boxingu zorganizował miejscowy Klub "Dragon". W ringu zaprezentowali się najlepsi polscy kick-boxerzy. Nic zatem dziwnego, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

W grupie juniorek młodszych do 44 kg triumfowała Natalia Matusz z Oświęcimskiego Klubu Karate. Z kolei wśród juniorek starszych do 48 kg równych nie miała jej klubowa koleżanka - Dominika Chylińska. W kategorii juniorów starszych do 63,5 kg startował Dominik Matusz. Podopieczny sensei Mariusza Pawlusa musiał się zadowolić srebrnym medalem.

- Trudno nie być zadowolonym z dwóch złotych i jednego srebrnego medalu - rozpoczyna trener oświęcimskich kick-boxerów, sensei Mariusz Pawlus. - Satysfakcja jest podwójna, gdyż formuła oriental rules jest bardzo wymagająca (można używać ciosów łokciami i kolanem z jednoczesnym uchwytem głowy - przy. aut). Z tego właśnie powodu na mistrzostwa do Starachowic pojechali najbardziej doświadczeni zawodnicy z naszego klubu. Udowodnili, że potrafią odnaleźć się w każdej formule walki - cieszy się sensei Mariusz Pawlus.

Wyniki oświęcimian podczas Mistrzostw Polski Oriental Rules PZKB:
Złoto - Natalia Matusz (juniorki młodsze do 44 kg)
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki starsze do 48 kg)
Srebro - Dominik Matusz (juniorzy starsi do 63,5 kg)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy