KICKBOXING. Ligowy start oświęcimian

11 października 2017 Autor: png
Dominika Chylińska (z prawej) wygrała rywalizację kadetek. Fot. nadesłane

Dominika Chylińska (z prawej) wygrała rywalizację kadetek. Fot. nadesłane

Katowice gościły uczestników Śląskiej Ligi Kickboxingu. Na najwyższym podium stanęła Dominika Chylińska i Mateusz Słota. Ich klubowi koledzy - Bartosz Fryc oraz Łukasz Nycz zostali sklasyfikowani na drugich pozycjach. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

- Jestem zadowolony z wyników - podkreśla prezes Oświęcimskiego Klubu Karate i zarazem trener kickboxerów, Mariusz Pawlus. - Nie zawiodła Dominika wygrywając przed czasem. Dla niej był to start kontrolny przed Mistrzostwami Świata w Hagen (kickboxing WFMC) na które jedziemy już za dwa tygodnie wraz z Mateuszem Słotą i Bartoszem Frycem - dodaje Mariusz Pawlus.

Właśnie Mateusz Słota i Bartosz Fryc musieli w Katowicach stoczyć "bratobójczy" pojedynek z którego zwycięsko wyszedł Mateusz Słota (niejednogłośnie 2:1). W niemieckim Hagen będą walczyć w innych kategoriach wagowych. Obaj pokazali we wcześniejszych walkach że, będą się liczyli w Hagen.

Dla trenera Pawlusa wynik medalowy z Katowic był drugorzędny. Na mistrzostwa świata zakwalifikowali się również nieobecni na zawodach ligowych - Kacper Urbańczyk i Cyprian Brzeźniak. Obaj są w trakcie badań lekarskich. Wyjazd zawodników Oświęcimskiego Klubu Karate na mistrzostwa świat był możliwy dzięki zwycięstwom w zawodach mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Wyniki oświęcimian w Katowicach:
Dominika Chylińska, I miejsce kadet
Mateusz Słota, I miejsce senior
Bartosz Fryc, II miejsce senior
Łukasz Nycz, II miejsce senior

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
..., 11.10.2017 20:45
Brawo