KOBIECY FUTBOL. Awans z przytupem!

17 czerwca 2019 Autor: png
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Po trzech sezonach spędzonych na trzecioligowych boiskach, piłkarki KKPN Iskry Brzezinka powróciły do drugiej ligi. W kończącym rozgrywki 2018-19 meczu podopieczne Jakuba Juchy pokonały na swoim stadionie Pogorzankę Pogorzyce 2:1.

Iskierki mają za sobą znakomity sezon. Zachowały miano niepokonanych, przy dwudziestu zwycięstwach i tylko dwóch remisach! Olbrzymie brawa...

W pierwszym po spadku z drugiej ligi sezonie Iskierki musiały uznać wyższość Trójki Staszkówka-Jelna. Podopieczne Krystiana Paszka mogły wówczas mówić o olbrzymim pechu. O awansie rywalek zadecydował minimalnie lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Kluczem do sukcesu "Trojki" okazał się wygrany w Brzezince mecz 1:0.

Rok później Iskra przegrała rywalizację o drugoligowy awans z niesamowitą Prądniczanką. Krakowianki przeszły przez rozgrywki bez porażki. Z dwudziestu gier wygrały aż dziewiętnaście. Tylko raz podzieliły się punktami w ostatniej kolejce z Piastem Skawina, kiedy ich awans nie był już zagrożony.

W tym sezonie drużyna prowadzona przez Jakuba Juchę wreszcie dopięła swego. Iskra grała rewelacyjnie i była poza zasięgiem konkurencji. Kroku ekipie z ulicy Sportowej długo dotrzymywał Football Success Academy Kraków. Kluczowy okazał się wygrany przez Iskierki mecz pod Wawelem 1:0, po golu Anny Zając. Przed spotkaniami ostatniej kolejki wszystko było zatem już jasne. W starciu z Pogorzanką Pogorzyce ekipa z ulicy Sportowej postawiła tylko przysłowiową "kropkę nad i".

Wyniki ostatniej kolejki trzeciej ligi kobiet:
ISKRA BRZEZINKA - Pogorzanka Pogorzyce 2:1
Olimpia Osieczany - Podgórze Kraków 0:3
Football Success Academy Kraków - Puszcza Niepołomice 3:2
Prądniczanka II Kraków - Górnik Wieliczka 0:0
Bronowianka Kraków - Tuchovia Tuchów 3:0 (walkower, drużyna gości nie przyjechała na mecz)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Krissuper, 17.06.2019 21:46
Brawo !

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74