KOBIECY FUTBOL. Iskierki na czele trzecioligowej tabeli!

08 października 2018 Autor: png
Iskierki z Brzezinki mają powody do radości. Wciąż są niepokonane w trzeciej lidze i objęły przodownictwo w tabeli. Fot. Szymon Chabior

Po raz pierwszy w tym sezonie tabelę kobiecej trzeciej ligi grupy małopolskiej otwierają piłkarki z Brzezinki! Podopieczne Jakuba Juchy wciąż są niepokonane. Wygrały sześć spotkań i tylko w jednym przypadku dzieliły się punktami. Tak było w starciu z głównym konkurentem do drugoligowego awansu, czyli ekipą Football Success Academy Kraków. Na stadionie przy ulicy Sportowej odnotowano rezultat remisowy 1:1.

W ostatniej serii rywalkami podopiecznych Jakuba Juchy był drugi garnitur drużyny z Bukowiny Tatrzańskiej. Rysy tylko "na papierze" były zespołem rezerwowym. W ich składzie znalazło się sporo zawodniczek z pierwszej, ekstraklasowej drużyny. O punkty było zatem szalenie trudno.

Na 10 minut przed przerwą przyjezdne objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu z kornera, celnym uderzeniem głową popisała się Julia Szostak. Krótko po przerwie wyrównały "Iskierki". Sędzia odgwizdał "jedenastkę" za zagranie ręką, a karnego na gola zamieniła Monika Kleczkowska. Wynik remisowy utrzymywał się aż do 70 minuty.

Wówczas Karolina Chrapkiewicz dokładnym podaniem uruchomiła Wiktorię Gzelę, która wygrała pojedynek jeden na jeden z Patrycją Dulak. Pieczęć na zwycięstwie ekipy Jakuba Juchy postawiła Karolina Chrapkiewicz. Po jej uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Kolejnym rywalem "Iskierek" będzie Olimpia Osieczany. To spotkanie zostanie rozegrane w Brzezince 13 października.

W pozostałych meczach VII kolejki:
Olimpia Osieczany - Górnik Wieliczka 0:2
Podgórze Kraków - Bronowianka Kraków 3:2
Pogorzanka Pogorzyce - Tuchovia Tuchów 2:1
Puszcza Niepołomice - Prądniczanka II Kraków 2:1
Piast Skawina - Football Success Academy Kraków (przełożony na 11 listopada)

KPPN Iskra Brzezinka - Rysy II Bukowina Tatrzańska 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Szostak 35, 1:1 Kleczkowska 52 (karny), 2:1 Gzela 70, 3:1 Chrapkiewicz 73. Sędziował: Maciej Cholewa z Chrzanowa. Żółte kartki: Szklarczyk - Czubernat. Widzów: 50.
ISKRA: Dziędziel - Hamik, Bogacka, Kleczkowska, Markiewicz - Błasiak, Gzela (80. Panek) Gacek (65. Barzycka), Polańska (46. Zając) - Klęczar (59. Szklarczyk), Chrapkiewicz (78. Dziwak). Trener: Jakub Jucha.