KOBIECY FUTBOL. Iskierki znowu z wicemistrzostwem

12 czerwca 2018 Autor: png
Piłkarki Iskry Brzezinka pożegnają sezon 2017/18 wyjazdową konfrontacją w Tuchowie. Fot. Szymon Chabior

Piłkarki Iskry Brzezinka pożegnają sezon 2017/18 wyjazdową konfrontacją w Tuchowie. Fot. Szymon Chabior

Nie było mocnych w tym sezonie na futbolistki Prądniczanki. Krakowianki rządziły i dzieliły na trzecioligowych boiskach. Wygrały wszystkie mecze! Nie pozostawiły złudzeń, kto jest najlepszy. To jest niesamowity sezon w ich wykonaniu. 19 spotkań i tyle samo zwycięstw! Iskierkom z Brzezinki pozostała zatem walka tylko i aż o wicemistrzostwo.

Ten cel został osiągnięty przez podopieczne Krystiana Paszka. Choć do zakończenia sezonu w kobiecej trzeciej lidze pozostała jeszcze jedna kolejka, to w tabeli już nic się nie zmieni jeśli chodzi o trzy pierwsze miejsca. Mistrzostwo dla Prądniczanki, która wyprzedzi Iskrę Brzezinka i Progres Kraków. Na dole tabeli też wszystko jasne. Ostatnie miejsce w trzeciej lidze zajmie LKS Szaflary.

Iskra długo dotrzymywała kroku Prądniczance. Wszystko pękło po porażce z tym zespołem na stadionie przy ulicy Sportowej w Brzezince 0:2. Później przyszły dwa zremisowane mecze z Podgórzem w Krakowie (1:1) i Piastem Skawina w Brzezince (2:2). Wtedy stało się jasne, że z drugoligowego awansu będą się cieszyły piłkarki Prądniczanki.

W czterech ostatnich kolejkach Iskierki wywalczyły dziewięć punktów (2:0 z Olimpią Osieczany, 4:1 z LKS Szaflary, 3:0 z Victorią Gaj oraz wyjazdowa porażka z Progresem w Krakowie 0:2). Przed zespołem Krystiana Paszka pożegnalne spotkanie w tym sezonie. Iskra zagra w Tuchowie z miejscową Tuchovią. Jesienny mecz tych zespołów został odwołany, bo Tuchovia nie przyjechała do Brzezinki.

Zestaw par XX kolejki w trzeciej lidze kobiet:
Prądniczanka Kraków - Piast Skawina (niedziela, godz. 12)
Tuchovia Tuchów - ISKRA BRZEZINKA (niedziela, godz. 14)
Podgórze Kraków - Progres Kraków (niedziela, godz. 12)
Puszcza Niepołomice - Olimpia Osieczany (niedziela, godz. 12)
Rysy II Bukowina Tatrzańska - LKS Szaflary (niedziela, godz. 12)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy