KOBIECY FUTBOL. Iskra trzecią siłą w Małopolsce!

07 lutego 2019 Autor: png
Piłkarki trzecioligowej Iskry Brzezinka zajęły trzecie miejsce w halowych mistrzostwach Małopolski. Fot. Szymon Chabior

Piłkarki trzecioligowej Iskry Brzezinka zajęły trzecie miejsce w halowych mistrzostwach Małopolski. Fot. Szymon Chabior

Jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki - tak w halowych finałach mistrzostw Małopolski grały trzecioligowe liderki z Brzezinki. W efekcie podopieczne Jakuba Juchy zajęły trzecie miejsce i mogą się cieszyć z brązowych medali. KKPN Iskra w pokonanym polu pozostawiła wyżej sklasyfikowane zespoły, czyli pierwszoligowe Rysy z Bukowiny Tatrzańskiej i drugoligową Trójkę Staszkówka-Jelna.

Po wojewódzkie mistrzostwo Małopolski sięgnęły krakowianki z Podgórza. Ten zespół zdobył komplet punktów w czterech meczach. Wicemistrzostwo przypadło pierwszoligowej Tarnovii, a brąz Iskrze. Duże brawa! Ekipa z Brzezinki (4 pkt, bramki 11:13) minimalnie lepszym bilansem bramkowym wyprzedziła Rysy Bukowina Tatrzańska (4 pkt, bramki 8:11).

Finały z udziałem pięciu drużyn rozegrano w nowohuckiej hali Com-Com Zone. W inauguracyjnym pojedynku Iskierki uległy tarnowskiej Tarnovii 1:3, a jedynego gola zdobyła Martyna Markiewicz. W drugiej grze lepsze okazało się Podgórze. Późniejsze mistrzynie Małopolski wygrały 6:3. Gole dla Iskry strzelały Monika Kleczkowska, Karolina Chrapkiewicz, Weronika Błasiak.

Później przyszła pewna wygrana nad Trójką Staszkówka-Jelna 3:0. W tym spotkaniu do bramki rywalek trafiły Karolina Chrapkiewicz, Anna Zając oraz Monika Kleczkowska. Na pożegnanie mistrzostw KKPN Iskra zremisowała z Rysami Bukowina Tatrzańska 4:4. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Karolina Chrapkiewicz. Jednego gola dorzuciła Monika Gacek, a jeden padł po strzale samobójczym.

Iskra wystąpiła w składzie: Daniela Dziędziel - Monika Kleczkowska, Anna Zając, Klaudia Barzycka, Julia Hamik, Monika Gacek, Weronika Błasiak, Karolina Chrapkiewicz, Martyna Markiewicz. Trener: Jakub Jucha.

Wyniki:
KKPN ISKRA BRZEZINKA - Tarnovia Tarnów 1:3
UKS Trójka Staszkówka-Jelna - Rysy Bukowina Tatrzańska 1:3
KKPN ISKRA BRZEZINKA - Podgórze Kraków 3:6
UKS Trójka Staszkówka-Jelna - Tarnovia Tarnów 0:3
Podgórze Kraków - Rysy Bukowina Tatrzańska 3:1
KKPN ISKRA BRZEZINKA - UKS Trójka Staszkówka-Jelna 3:0
Podgórze Kraków - Tarnovia Tarnów 2:1
KKPN ISKRA BRZEZINKA - Rysy Bukowina Tatrzańska 4:4
Podgórze Kraków - UKS Trójka Staszkówka-Jelna 3:2
Tarnovia Tarnów - Rysy Bukowina Tatrzańska 3:0

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
lewy, 09.02.2019 21:43
Panie prawy - nie mieszaj Iskry w politykę!
Rob poko, 07.02.2019 18:03
Może przy okazji warto napisać o osiągnięciu młodziczek iIskry na tu
ieju Resovia Woman Cup
Prawy, 07.02.2019 11:26
Brawo dziewczyny, tak dalej jestem z was dumny. Ponadto dziękuję Panu Prezydentowi Chwierutowi za uczciwą pracę bez miśkiewiczów.