KOBIECY FUTBOL. Prądniczanka jak taran. Dla Iskierek tylko walka o wicemistrzostwo

25 maja 2018 Autor: png
Przed zespołem z Brzezinki trzy ostatnie mecze w tym sezonie. Fot. Szymon Chabior

Przed zespołem z Brzezinki trzy ostatnie mecze w tym sezonie. Fot. Szymon Chabior

Wszystko jasne w trzecioligowej tabeli futbolistek. Iskra Brzezinka, która długo liczyła się w walce o mistrzostwo musiała w końcu uznać wyższość klubu z Krakowa. Prądniczanka była w tym sezonie nie do zatrzymania. Krakowianki wygrały wszystkie dotychczasowe mecze. Nie pozostawiły złudzeń, kto jest najlepszy...

To jest niesamowity sezon w wykonaniu piłkarek Prądniczanki. 16 spotkań i tyle samo zwycięstw. Do tego wszystkiego rewelacyjny bilans bramkowy 64:5. Mistrzyniom bardzo długo kroku dotrzymywały Iskierki. Rozstrzygające okazało się bezpośrednie starcie w Brzezince. Podopieczne Krystiana Paszka uległy krakowiankom 0:2 i sprawa awansu została praktycznie rozstrzygnięta.

Drużynie z Brzezinki pozostała zatem walka o wicemistrzostwo trzeciej ligi. Iskra bez większych problemów powinna obronić drugie miejsce. Ma sześć punktów przewagi nad trzecim Progresem Kraków. W jesiennym spotkaniu wygrała z tym zespołem aż 6:0, a teraz wybiera się na rewanż. Pojedynek pod Wawelem zaplanowano na najbliższą niedzielę (początek o godz. 17).

Po trzech meczach bez wygranej Iskierki powróciły na zwycięską ścieżkę. Wygrały z Olimpią Osieczany na wyjeździe 2:0 i pokonały na swoim stadionie LKS Szaflary 4:1. Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki, ale przed Iskrą tylko trzy gry. Po niedzielnym starciu z Progresem w Krakowie czeka ich pauza, a później mecze z Victorią Gaj u siebie (10 czerwca) i Tuchovią Tuchów (17 czerwca) na wyjeździe.

Zestaw par XIX kolejki:
Podgórze Kraków - Rysy II Bukowina Tatrzańska (sobota, godz. 10)
Piast Skawina - Tuchovia Tuchów (niedziela, godz. 10)
Olimpia Osieczany - Victoria Gaj (niedziela, godz. 11)
Prądniczanka Kraków - Puszcza Niepołomice (niedziela, godz. 15.30)
Progres Kraków - ISKRA BRZEZINKA (niedziela, godz. 17)
Pauzuje: LKS Szaflary

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy