KOBIECY FUTBOL. Samodzielny lider z Brzezinki

23 października 2018 Autor: png
KOBIECY FUTBOL. Samodzielny lider z Brzezinki
KKPN Iskra Brzezinka jest na najlepszej drodze do sięgnięcia po mistrzostwo rundy jesiennej. Podopieczne Jakuba Juchy są nie do zatrzymania. W dziewięciu grach odniosły osiem zwycięstw i tylko raz dzieliły się punktami. "Iskierki" aż o pięć punktów wyprzedzają krakowskie Podgórze i Football Success Academy Kraków. Ten ostatni zespół rozegrał jednak o jedno spotkanie mniej.

Po wygranej na swoim stadionie nad drugim zespołem z Bukowiny Tatrzańskiej 3:1 i Olimpią Osieczany 4:0, "Iskierki" pojechały do Skawiny. Tam zmierzyły się z miejscowym Piastem. Zwyciężyły pewnie i przekonująco 4:0. Swoje mecze wygrały też kontrkandydatki do awansu. Football Success Academy Kraków przywiózł trzy punkty ze stadionu Pogorzanki, a Podgórze wygrało u siebie z Górnikiem Wieliczka.

Do zakończenia pierwszej rundy w trzeciej lidze kobiecej (grupa małopolska) pozostały już tylko dwie kolejki gier. Już w najbliższą sobotę dojdzie do prawdziwego szlagieru. Lider spotka się z wiceliderem, czyli Iskierki będą podejmowały Podgórze Kraków. Na zakończenie rundy jesiennej zespół z ulicy Sportowej zagra na wyjeździe z Pogorzanką Pogorzyce.

Wyniki IX kolejki trzeciej ligi kobiet:
Piast Skawina - KKPN ISKRA BRZEZINKA 0:4
Olimpia Osieczany - Rysy II Bukowina Tatrzańska 12:1
Podgórze Kraków - Górnik Wieliczka 2:0
Pogorzanka Pogorzyce - Football Success Academy Kraków 0:5
Puszcza Niepołomice - Tuchovia Tuchów 1:2
Bronowianka Kraków - Prądniczanka II Kraków 3:1

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
zyby120, 24.10.2018 11:43
Warto pamiętać o genezie tego klubu. Dziewczyny zaczęły zabawę sportową w 2011 roku od zajęć z Michałem Barciakiem (animator sportu) na terenie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu - Zasolu. Rok później znalazł im miejsce pod skrzydłami LKS Iskra Brzezinka zespół III ligi kobiet PZPN. Jako LKS Iskra Brzezinka zaliczyły sezon w II lidze kobiet PZPN. Niestety, wtedy te progi okazały się za wysokie. Myślę , że z powodu zbyt małego ogrania spadek do ligi nr III był nieunikniony. Zespół się jednak nie poddał i pod wodzą innych trenerów dotrwał w III lidze do 2017 roku. Wtedy to przekształcił się w KKPN Iskra Brzezinka. W aktualnym sezonie 2018/19kobietki liderują. Oby tak dalej! Zapraszam na stadion Iskry Brzezinka w najbliższą sobotę na godz. 11. Doping mocno potrzebny bo spotkanie decyduje o pozycji nr 1 w rundzie jesiennej.