KOBIECY FUTBOL. Trzecioligowy hit dla lidera. Awans się oddalił...

23 kwietnia 2018 Autor: png
Iskrierki przegrały mecz na szczycie i tracą do Prądniczanki już osiem punktów. Fot. Szymon Chabior

Iskrierki przegrały mecz na szczycie i tracą do Prądniczanki już osiem punktów. Fot. Szymon Chabior

Wiosenny szlagier w Brzezince dla zespołu gości z Krakowa. Liderujące w tabeli małopolskiej trzeciej ligi piłkarki Prądniczanki wygrały z Iskierkami 2:0. Dzięki temu krakowianki zrobiły olbrzymi krok w kierunku mistrzostwa i awansu. Strata zespołu prowadzonego przez Krystiana Paszka do lidera urosła do ośmiu punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek.

Ten rezultat praktycznie rozstrzyga losy drugoligowego awansu. Iskrze prawdopodobnie pozostaje tylko walka o wicemistrzostwo. Trudno się bowiem spodziewać, że Prądniczanka nagle zacznie gubić punkty. Ten zespół w tym sezonie wygrał wszystkie, trzynaście spotkań i dwukrotnie okazał się lepszy od głównego rywala, czyli Iskry Brzezinka.

Prądniczanka objęła prowadzenie po niespełna 5 minutach gry. Celnym uderzeniem głową popisała się Katarzyna Kuciel i bramkarka Iskry po raz pierwszy musiała wyciągać piłkę z siatki. Przed przerwą "Iskierki" stanęły przed olbrzymią szansą na wyrównanie, ale Monika Kleczkowska zmarnowała "jedenastkę". Olbrzymia szkoda, że nie udało się doprowadzić do remisu. Krótko po zmianie stron przyjezdne podwyższyły na 0:2 i mogły spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku.

W najbliższej kolejce Prądniczanka pauzuje. Iskra Brzezinka zagra na wyjeździe z krakowskim Podgórzem. O punkty nie będzie łatwo. W niedzielę Podgórze rozbiło w meczu wyjazdowym Olimpię Osieczany w dwucyfrowych rozmiarach aż 1:10. Jesienią Iskra pokonała najbliższe rywalki 5:1. Oby w najbliższą niedzielę było podobnie...

ISKRA BRZEZINKA - Prądniczanka Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kuciel 4, 0:2 Porosło 47.
ISKRA: Daniela Dziędziel - Julia Hamik, Monika Kleczkowska, Patrycja Klęczar (60. Marlena Bęc), Anna Jarnot (60. Emilia Mus) - Weronika Błasiak, Paulina Graca, Wiktoria Gzela, Anna Zając - Karolina Chrapkiewicz, Kamila Dziwak. Trener: Krystian Paszek.

Pozostałe wyniki XIV kolejki w trzeciej lidze kobiet:
LKS Szaflary - Podgórze Kraków 1:10
Olimpia Osieczany - Piast Skawina 4:3
Progres Kraków - Tuchovia Tuchów 2:0
Victoria Gaj - Rysy II Bukowina Tatrzańska 0:1
Pauzowała: Puszcza Niepołomice

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy