KOBIECY HOKEJ. Liga na etapie półfinału. Koronawirus torpeduje mistrzostwa!

03 marca 2020 Autor: png
Przed rokiem hokeistki UKHK Unii Oświęcim świętowały zdobycie brązowych medali mistrzostw Polski. Jak będzie w tym roku? Fot. www.facebook.com/UKHK Unia Oświęcim

Przed rokiem hokeistki UKHK Unii Oświęcim świętowały zdobycie brązowych medali mistrzostw Polski. Jak będzie w tym roku? Fot. www.facebook.com/UKHK Unia Oświęcim

Rozgrywki hokejowej ligi kobiet są już na etapie półfinału. O wielki finał unitki walczą z gdańszczankami. Tymczasem międzynarodowa organizacja hokejowa IIHF podjęła decyzję o odwołaniu mistrzostw świata kobiet dywizji IB. Ta impreza miała się odbyć na przełomie marca i kwietnia w Katowicach. Wszystko za sprawą plagi koronawirusa.

W połowie tego miesiąca ma zostać podjęta kolejna decyzja, kiedy katowickie mistrzostwa zostaną rozegrane. Przypomnijmy, iż Polki mają rywalizować z Włoszkami, Koreankami z Południa, Chinkami, Słowenkami i reprezentantkami Kazachstanu. Póki co, uwaga kibiców kobiecego hokeja skupia się na rozgrywkach ligowych.

Za nami pierwszy półfinał w Oświęcimiu. Unitki podejmowały hokeistki gdańskiego Stoczniowca. Niespodzianki niestety nie było i popularna "Stocznia" pewnie zwyciężyła 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), po golach Katarzyny Kasprzyckiej, Julii Łapińskiej i Magdaleny Łąpieś. Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę w gdańskiej hali "Olivii". Gra toczy się do dwóch wygranych.

W drugim półfinale broniące mistrzowskiego tytułu zawodniczki bytomskiej Polonii rozbiły w Tychach miejscowe Atomówki aż 7:0. Właśnie Polonia jest głównym faworytem do mistrzostwa Polski.

Wszystko zatem wskazuje na to, że skład finału i meczu o brąz będzie dokładnie taki sam jak w poprzednim sezonie. Wówczas podium obsadziły bytomianki (złoto), gdańszczanki (srebro) i oświęcimianki (brąz).

UKHK UNIA Oświęcim - GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Bramki: 0:1 Kasprzycka (Krokuz) 3, 0:2 Łapińska (Onyszenko) 10, 0:3 Łąpieś (Onyszenko) 25. Sędziował Michał Baca z Oświęcimia. Kary: 16 i 10 minut. Widzów: 50.
UKHK UNIA: Chodak - Klatka, Kozioł, Michałek, Strzelecka, Wawrzyk - Metyk, Kot, Pirogowicz, Pocheć, A. Zaborska - K. Zaborska, Langner, Podborska, Żyła, Trethan oraz Makuch, Piotrowska. Trener: Michal Fikrt.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy