KOBIECY HOKEJ. Poświąteczne zgrupowania z udziałem oświęcimianek

27 grudnia 2018 Autor: png
Powołania do narodowych reprezentacji kobiecych nie ominęły Oświęcimia. Fot. (png)

Powołania do narodowych reprezentacji kobiecych nie ominęły Oświęcimia. Fot. (png)

Dziś rozpoczynają się zgrupowania kobiecych reprezentacji hokejowych. Mowa o seniorkach i kadrze juniorek do lat 18. W gronie powołanych nie zabrakło hokeistek UKHK Unii, które będą walczyły o miejsce w pierwszym składzie biało-czerwonych.

Pierwsza reprezentacja Polski w hokeju kobiecym zbiera się w Tychach. Tam odbędą się konsultacje i przygotowania do sprawdzianu z młodzieżowym zespołem amerykańskim Washington Pride Hockey. To spotkanie zaplanowano na 30 grudnia (początek o godz. 13). Amerykanki przyleciały do Europy na krótki rekonesans. Oprócz meczu z Polkami zagrają z Węgierkami, Austriaczkami i Czeszkami.

W gronie powołanych przez trenera Ivana Bednara zawodniczek są aż trzy hokeistki z Oświęcimia. Powołania trafiły do Julii Gawlik, Aleksandry Pocheć i Joanny Strzeleckiej. Przyszłoroczną imprezą docelową będą kwietniowe mistrzostwa świata dywizji pierwszej B w Chinach. W Beijing Polki zmierzą się z reprezentacjami Kazachstanu, Holandii, Korei Południowej, Łotwy i Chin.

Tymczasem juniorski zespół U-18 biało-czerwonych zbiera się dzisiaj w Jastrzębiu-Zdroju. Niebawem przed Polkami najważniejsza impreza, czyli mistrzostwa świata dywizji pierwszej B w szkockim mieście Dumfries. Tam zespół prowadzony przez Tomasza Kowalczyka i Sebastiana Owczarka powalczy o awans z Wielką Brytanią, Holandią, Francją, Norwegią i Chinami. Początek mistrzostw już 6 stycznia.

W gronie powołanych do reprezentacji Polski U-18 znalazły się młodziutkie siostry bliźniaczki z Oświęcimia - Katarzyna i Anna Zaborskie oraz Anna Kot. Oby zawodniczki UKHK Unii z powodzeniem powalczyły o miejsce w samolocie na Wyspy Brytyjskie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Anna, 27.12.2018 12:03
Dziewczyny trzymam kciuki za Was!!!