KOBIECY HOKEJ. Unitki efektownie zamknęły sezon

03 maja 2018 Autor: png
Oświęcimianki zamknęły sezon triumfem w turnieju z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. (png)

Oświęcimianki zamknęły sezon triumfem w turnieju z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. (png)

UKHK Unia Oświęcim triumfowała w okazjonalnym turnieju hokejowym z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Biało-niebieski zespół wzmocniła najbardziej rozpoznawalna hokeistka rodem z Oświęcimia. Mowa o Kamili Wieczorek, która ma na swoim koncie tytuły mistrzyni Słowacji.

Oświęcimianki zakończyły sezon 2017/18 poza strefą medalową. Na etapie ćwierćfinału dwukrotnie musiały uznać wyższość tyskich Atomówek. Na własnym lodzie podopieczne Roberta Piechy uległy 0:7, a w Tychach było 6:0 dla trójkolorowych. Mistrzostwo Polski po raz kolejny wywalczyła bytomska Polonia, która w finałowym dwumeczu pokonała Stoczniowca Gdańsk 4:3 po dogrywce i 3:1.

Na zakończenie sezonu w Oświęcimiu zorganizowano turniej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz unitek wystąpiły ekipy Białych Jastrzębie, Atomówek Tychy i Cracovii Kraków. Podopieczne Roberta Piechy pokonały jastrzębianki i krakowianki po 4:0, by na zakończenie skrzyżować kije z tyszankami.

Po zaciętym boju zwyciężyły 2:1, a gole dla UKHK Unii strzelały Kamila Wieczorek i Karolina Trethan. Dzięki temu oświęcimianki zakończyły turniej na pierwszym miejscu, przed Atomówkami Tychy, Cracovią i Białymi Jastrzębie.

Na zakończenie hokejowych zawodów w Oświęcimiu wręczono indywidualne nagrody. MVP turnieju została Wiktoria Moskalova z UKHK Unii, a najlepszą bramkarką wybrano jej klubową koleżankę - Annę Pieczyk. Miano najlepszej hokeistki grającej w defensywie przypadło Magdalenie Mroczce z Cracovii, a najlepiej grającą hokeistką w napadzie wybrano Sylwię Łaskawską z tyskich Atomówek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy