KOBIECY HOKEJ. Unitki lepsze od Atomówek

14 października 2020 Autor: png
Hokeistki UKHK Unii Oświęcim odebrały brązowe medale mistrzostw Polski za sezon 2019/20. Fot. www.facebook.com/UKHK Unia Oświęcim

Hokeistki UKHK Unii Oświęcim odebrały brązowe medale mistrzostw Polski za sezon 2019/20. Fot. www.facebook.com/UKHK Unia Oświęcim

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odniosły hokeistki oświęcimskiej UKHK Unii. Biało-niebieskie pokonały na własnym lodzie tyskie Atomówki 4:2. Kolejnymi rywalkami także będą tyszanki. Spotkanie rozegrane zostanie 17 października również w oświęcimskiej hali lodowej.

Unitki rozpoczęły rozgrywki 2020/21 od dwóch wysokich porażek na własnym lodzie ze Stoczniowcem Gdańsk. W trzecim swoim występie pokonały tyszanki 4:2, po golach Katarzyny Zaborskiej, Anety Michałek, Alicji Kopciary i Joanny Strzeleckiej.

Przypomnijmy, iż przerwane przez epidemię koronawirusa poprzednie rozgrywki zakończyły się po rozegranych półfinałach. Polonia Bytom okazała się wówczas lepsza od tyszanek, a Stoczniowiec Gdańsk wyeliminował UKHK Unię.

Ostatecznie posiłkowano się tabelą po sezonie regularnym i złote medale odebrały hokeistki bytomskiej Polski, a srebrne gdańszczanki. Brąz ex-aequo powędrował do Oświęcimia i Tychów. Medale unitkom zostały wręczone przed meczem nowego sezonu ze Stoczniowcem.

Rozgrywki 2020/21 ruszyły z udziałem dziewięciu zespołów. W pierwszej fazie ligę podzielono na dwie grupy. W mocniejszej występuje Polonia, Stoczniowiec, UKHK Unia i Atomówki Tychy. Słabszą tworzą ekipy Białych Jastrzębie, Kojotek Naprzód Janów, Cracovii, Podhala Nowy Targ i Kozic z Poznania.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy