KOBIECY HOKEJ. Oświęcimskie unitki na brązowo

25 marca 2020 Autor: png
Podobnie jak w poprzednim sezonie hokeistki UKHK Unii Oświęcim zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. www.facebook.com/UKHK Unia Oświęcim

Podobnie jak w poprzednim sezonie hokeistki UKHK Unii Oświęcim zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. www.facebook.com/UKHK Unia Oświęcim

Z brązowymi medalami mistrzostw Polski sezon 2019/20 oficjalnie zamknęły hokeistki oświęcimskiej UKHK Unii. Rozgrywki z wiadomych względów zostały przerwane i podobnie jak w przypadku ich męskiego odpowiednika brano pod uwagę kolejność po sezonie zasadniczym oraz wyniki ćwierćfinału play-off.


Podopieczne Michala Fikrta i Witolda Łazarza mogą zatem czuć się usatysfakcjonowane, bo obroniły trzecią pozycję w kraju. W porównaniu do poprzedniego roku w obsadzie na podium absolutnie nic się nie zmieniło. Po raz kolejny mistrzowski tytuł zdobyła ekipa bytomskiej Polonii. Srebrne medale i wicemistrzowski tytuł przypadł półfinałowym rywalkom unitek, czyli gdańskiemu Stoczniowcowi.


Oprócz unitek, brązowe medale za sezon 2019/20 otrzymały hokeistki tyskich Atomówek. To właśnie ekipa „Trójkolorowych” miała być przeciwnikiem UKHK Unii w meczach "małego finału". O tytuł mistrzyń kraju miały rywalizować zespoły Polonii Bytom i Stoczniowca Gdańsk. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie mecze odwołano i w trybie awaryjnym zakończono sezon.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale play-off oświęcimianki pokonały krakowskie "Pasy". Najpierw było 5:0 dla UKHK Unii w Oświęcimiu, a w krakowskim rewanżu aż 8:1. Z kolei w półfinale biało-niebieskie uległy gdańszczankom O:3 u siebie, a w hali „Olivii” przegrały 0:9.


Bramki dla UKHK Unii Oświęcim w ćwierćfinałach play-off zdobywały: Aleksandra Pocheć (pięć), Ada Wawrzyk (trzy), Katarzyna Zaborska (dwie), Aneta Michałek, Joanna Strzelecka i Magdalena Klatka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
fan, 27.03.2020 19:35
brawo Unitki!!!!!