KOLARSKIE PRZEŁAJE. O medale mistrzostw Małopolski i "Puchar Burmistrza"

13 marca 2019 Autor: png
Fot. www.kety.pl/Piotr Karkoszka

Fot. www.kety.pl/Piotr Karkoszka

Między stadionem kęckiego Hejnału i rzeką Sołą przełajowcy walczyli o medale wojewódzkich mistrzostw i w 27. już edycji "Pucharu Burmistrza". Rywalizowano w podziale aż na czternaście kategorii wiekowych. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci gospodarzy, czyli kolarze Sokoła Kęty.

W kategorii żaków wygrał Szczepan Kudzia Sas, przed Jakubem Mamcarzem (obaj UKS Zawojak) i Michałem Rusnakiem z kęckiego Sokoła. W tej samej grupie dziewcząt triumfowała kęczanka - Maria Długosz. Brajan Świder (Luboń Skomielna Biała) sięgnął po złoto wśród młodzików. Drugi na mecie zameldował się Dawid Śliwiński (UKS Sokół Superior Zator), a trzeci Bartłomiej Barwa (UKS Sokół Kęty). Pierwsze miejsce w grupie młodziczek zajęła Inez Durlak (UKS Sokół Superior Zator).

Bartosz Oleksiak (Błękitni Koziegłowy) wygrał w grupie juniorów młodszych, ale po mistrzostwo Małopolski sięgnął drugi na mecie Dawid Lenart z Sokoła Kęty. Srebro zdobył Kamil Łaziński (Sokół Superior Zator), zaś brąz Benedykt Długosz (Sokół Kęty). W grupie juniorów mistrzem województwa został Michał Śliwiński (drugi na mecie), a wicemistrzem Maciej Dąbrowski (obaj UKS Sokół Superior Zator).

W kategorii orlików na trzecim miejscu linię mety przekroczył Rafał Loranc z UKS-u Sokół Kęty. Z kolei rywalizację kobiet elity zdominowała reprezentantka zatorskiego Sokoła - Gabriela Wojtyła. Mistrzem Małopolski w kategorii masters od lat 40 do 49 został Paweł Powroźnik (UKS Sokół Kęty), który był drugi za niestowarzyszonym Remigiuszem Ciokiem. Tytuł wicemistrza Małopolski zdobył Sławomir Bednarczyk z Sokoła Kęty.

Wyścig powyżej 50 lat wygrał Piotr Ordzowiały (UKS Zawojak). Na drugiej pozycji sklasyfikowano Bogusława Kramarczyka (UKS Sokół Kęty), a na trzeciej jego klubowego kolegę - Wiesława Rusina.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy