KOLARSTWO GÓRSKIE. Gabriela Wojtyła w pierwszej "dwudziestce" młodzieżowych mistrzostw Europy!

02 sierpnia 2018 Autor: png
Gabriela Wojtyła zajęła 18. miejsce w wyścigu o młodzieżowe mistrzostwo Europy w kolarstwie górskim. Fot. Sebastian Żabiński/www.zator.pl

Gabriela Wojtyła zajęła 18. miejsce w wyścigu o młodzieżowe mistrzostwo Europy w kolarstwie górskim. Fot. Sebastian Żabiński/www.zator.pl

Mieszkanka Graboszyc, reprezentująca zatorskiego Sokoła wzięła udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim. Gabriela Wojtyła - bo niej mowa - spisała się znakomicie i znalazła się w pierwszej "dwudziestce" najlepszych cyklistek Starego Kontynentu. Ostatecznie została sklasyfikowana na osiemnastym miejscu.

Kobiecy wyścig mistrzostw Europy w kolarstwie górskim rozgrywany był w okolicach austriackiego miasta Graz. Trasa była niesamowicie trudna, a przewyższenie terenu wynosiło około aż jednego kilometra. Zawodniczkom na trasie nie pomagała też pogoda, bo żar dosłownie lał się z nieba. Zawody ukończyły tylko najbardziej waleczne w tym Gabriela Wojtyła.

Reprezentantka Sokoła Zator startowała z przedostatniego rzędu i systematycznie mijała kolejne rywalki. W 40-osobowym gronie zameldowała się na mecie ostatecznie jako osiemnasta. W pokonanym polu pozostawiła wiele utytułowanych przeciwniczek, które zawodowo zajmują się kolarstwem górskim. Teraz Gabriela Wojtyła będzie reprezentowała Polskę w Portugalii. Tam odbędą się zawody World University Cycling Championship.

Przypomnijmy, iż na mistrzostwa Europy do Austrii zawodniczka Sokoła pojechała w roli mistrzyni Polski do lat 23. W Mrągowie zdobyła jeszcze brąz w rywalizacji kobiet elity. Przegrała tylko z Mają Włoszczowską i Katarzyną Solus-Miśkowicz. To jest niewątpliwie znakomity czas tej niezwykle utalentowanej "góralki".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy