KOLARSTWO GÓRSKIE. Magdalena Zielińska w srebrnym kolorze

27 lipca 2018 Autor: png
Podium mistrzostw Polski w kolarstwie górskim do lat 23. Złoto dla Gabrieli Wojtyły z Sokoła Zator, a srebro dla Magdaleny Zielińskiej z Sokoła Kęty. Fot. www.kety.pl

Informowaliśmy już o znakomitym występie Gabrieli Wojtyły podczas rozegranych na górze Czterech Wiatrów mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Przypomnijmy, iż reprezentantka zatorskiego Sokoła sięgnęła po mistrzostwo Polski do lat 23 i została sklasyfikowano jako trzecia w grupie kobiet elity. W znakomitym humorze wróciła z Mrągowa także Magdalena Zielińska...

Zawodniczka UKS-u Sokół Kęty także startowała w kategorii do lat 23 i musiała uznać wyższość tylko swojej koleżanki z Zatora. Trasę długości 23,3 km Gabriela Wojtyła pokonała w czasie 1.24,19. Średnia prędkość mistrzyni Polski w tej grupie to 16,57 km/h.

Magda Zielińska minęła linię mety jako druga i sięgnęła po wicemistrzostwo. Do Gabrieli Wojtyły, kęczanka straciła 5 minut i 6 sekund. Na ostatnim stopniu podium stanęła Patrycja Świerczyńska z OK Racing. Ta zawodniczka ukończyła wyścig z wynikiem gorszym od zwyciężczyni o 5 minut i 40 sekund.

Taką samą trasę mieli do pokonania juniorzy młodsi. W tej kategorii startował inny reprezentant Sokoła z Kęt - Dawid Lenart. Ostatecznie został sklasyfikowany na 15 pozycji. Zwyciężył Miłoś Ośko (0.45,11) z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Jako drugi linię mety minął Krzysztof Klimek (0.47,15) z Grupy Kolarskiej Victoria Rybnik, a trzeci był Szymon Pomian (0.48,06) z UKS Wygoda Białystok. Dawid Lenart (UKS Sokół Kęty) stracił do mistrza Polski 8 minut i 12 sekund.