KOLARSTWO GÓRSKIE. Michał Śliwiński ze srebrnym medalem mistrzostw Polski!

16 sierpnia 2018 Autor: png
Kolarz zatorskiego Sokoła - Michał Śliwiński został wicemistrzem Polski w kolarstwie górskim. Fot. Mateusz Klimek/www.zator.pl

Kolarz zatorskiego Sokoła - Michał Śliwiński został wicemistrzem Polski w kolarstwie górskim. Fot. Mateusz Klimek/www.zator.pl

Srebrny medal mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w kategorii juniorów młodszych zdobył Michał Śliwiński. To spory sukces młodego kolarza, reprezentującego UKS Sokół Zator. Finałowy wyścig w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano w urokliwej Wiśle.

Aby wystartować w finałowym wyścigu trzeba było z powodzeniem przebrnąć przez sześć wyścigów eliminacyjnych. Ta sztuka udało się dwóm cyklistom z Zatora. Oprócz Michała Śliwińskiego do grona 40 finalistów awansował jego klubowy kolega - Kamil Łaziński.

Już na pierwszym z sześciu okrążeń od peletonu oderwał się Miłosz Ośko z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W pościg za zawodnikiem ze stolicy ruszyła grupa w której głównym motorem napędowym był Michał Śliwiński z zatorskiego Sokoła. To kosztowało go sporo sił i spadł na trzecie miejsce.

W połowie wyścigu Michał Śliwiński "włączył piąty bieg" i zostawił z tyłu swoich rywali - Filipa Brzóskę z Wałbrzycha i Adama Wąsowicza z Wrocławia. Ostatecznie dojechał do mety jako drugi! To wielka sprawa dla całego zatorskiego klubu.

Zwyciężył Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski) z czasem 0.55,24. Drugi - Michał Śliwiński (UKS Sokół Zator) stracił do mistrza Polski 3 minuty i 17 sekund. Filip Brzóska (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych) przyjechał na metę ze stratą 4 minut i 11 sekund. Inny zawodnik Sokoła - Kamil Łaziński pechowo upadł na trasie i na mecie zameldował się na 31. pozycji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy