KOLARSTWO GÓRSKIE. Rita Malinkiewicz odzyskała przytomność!

24 sierpnia 2020 Autor: png
KOLARSTWO GÓRSKIE. Rita Malinkiewicz odzyskała przytomność!

Na takie wiadomości czekali wszyscy bez wyjątku! Po niemal trzech miesiącach oczekiwań Rita Malinkiewicz odzyskała przytomność. Lekarze mówią o prawdziwym cudzie. Kolarka została przewieziona do Krakowa z sosnowieckiego szpitala w którym przebywała od dnia wypadku.


Pochodząca z Zatora Rita Malinkiewicz to jedna z najzdolniejszych kolarek górskich młodego pokolenia. Przez wiele sezonów reprezentowała zatorskiego Sokoła. Ma w swojej kolekcji tytuły mistrzyni Polski juniorek. Jest wielokrotną reprezentantką Polski.


Przypomnijmy, iż wszystko wydarzyło się 1 czerwca. Podczas kolarskiego treningu Rita Malinkiewicz i jej przyjaciółka Katarzyna Konwa zostały bardzo poważnie potrącone przez jadący z naprzeciwka samochód. Do tego koszmarnego wypadku doszło w Wilkowicach pod Bielskiem.


Katarzyna Konwa po ponad miesięcznym pobycie opuściła szpital. Musiała przejść kilka operacji kręgosłupa. Nie obyło się też bez częściowej rekonstrukcji twarzy. Została przeniesiona do ośrodka rehabilitacyjnego w Limanowej. Stawia pierwsze kroki i ciągle walczy o odzyskanie pełnej sprawności. Trzymamy bardzo mocno kciuki!


Z kolei do teraz wszyscy czekali na pomyślne wieści o stanie zdrowia reprezentantki Polski w kolarstwie górskim – Rity Malinkiewicz. No i wreszcie są takie wieści! Była zawodniczka zatorskiego Sokoła odzyskała przytomność i z Wojewódzkiego Szpitala w Sosnowcu została przewieziona do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej „Votum” w Krakowie.


Na internetowej aukcji zbierane są pieniądze, które wspomogą rehabilitację kolarek. Do akcji włączyło się już ponad 10 tysięcy internautów. Pomóż i Ty!

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy