KOLARSTWO. Oświęcim czeka! Wielki Tour wyruszył z Krakowa

03 sierpnia 2019 Autor: png
W piątek w krakowskim Rynku Głównym oficjalnie zaprezentowano wszystkich uczestników 76. edycji Tour de Pologne. Fot. (png)

W piątek w krakowskim Rynku Głównym oficjalnie zaprezentowano wszystkich uczestników 76. edycji Tour de Pologne. Fot. (png)

Wczoraj (piątek) w Rynku Głównym w Krakowie odbyła się oficjalna prezentacja wszystkich ekip długo oczekiwanego przez fanów wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. Ta najważniejsza impreza kolarska w naszym kraju wystartowała już po raz 76. W oświęcimskim powiecie kolarze pojawią się w najbliższy wtorek (6 sierpnia).

Wyścig Tour de Pologne UCI World Tour ma tradycyjnie wyjątkowo silną obsadę. Jednym z głównych faworytów jest znakomity polski kolarz - Rafał Majka. Zabrakło niestety Michała Kwiatkowskiego, który odczuwa trudy szczególnie ciężkiego sezonu. Pod Wawelem zaprezentowano skład poszczególnych ekip.

Właśnie dziś (sobota) z Krakowa 153 kolarzy ruszyło na trasę pierwszego etapu. Start nastąpił o godz. 15.10 z krakowskiego Rynku. Meta usytuowana jest na Alejach Focha także w Krakowie. W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania 132 kilometry.

Barwny, międzynarodowy peleton na oświęcimskiej ziemi zobaczymy 6 sierpnia. Tour de Pologne przejedzie m.in. przez Chełmek, Bobrek, Gorzów, Babice, Oświęcim, Rajsko i Brzeszcze. Wówczas rozgrywany będzie etap z Jaworzna do Kocierza, liczący 173 kilometry. Meta zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa.

Wyścig jest częścią UCI World Tour 2019. Dziś wystartowały 22 grupy kolarskie w tym reprezentacja Polski. W sumie odbędzie się siedem etapów. To bezsprzecznie wielkie święto kolarstwa. Najlepszych 76 edycji Tour de Pologne poznamy 9 sierpnia. Właśnie w najbliższy piątek w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się ostatni etap. Wówczas nastąpi zakończenie i podsumowanie wyścigu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy