KOLARSTWO PRZEŁAJOWE. Złoty tercet z Zatora

26 marca 2018 Autor: png
Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie przełajowym przyniosły kolarzom Sokoła Zator siedem medali. Fot. Sebastian Żabiński, http://www.zator.pl

Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie przełajowym przyniosły kolarzom Sokoła Zator siedem medali. Fot. Sebastian Żabiński, http://www.zator.pl

Z trzema złotymi krążkami wrócili kolarze zatorskiego Sokoła z mistrzostw Małopolski w przełajach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Inez Durlak, Gabriela Wojtyła i Michał Śliwiński. Nie były to jedyne medale wywalczone przez reprezentantów tego klubu.

Warunki do walki były iście wiosenno-zimowe. Cykliści ścigali się na wyjątkowo błotnistej trasie w Stryszowie. Kolarze z Zatora zdominowali rywalizację w grupie juniorów młodszych i młodzików. Michał Śliwiński nie miał sobie równych w wyścigu juniorów młodszych. Zwyciężył ze sporą przewagą nad rywalami. Wyprzedził Dawida Lenarta z kęckiego Sokoła.

Z kolei w rywalizacji młodzików srebro było udziałem Maksymiliana Wiśniowskiego, a brąz zdobył Dawid Śliwiński. Wygrał Brian Świder (KS Luboń Skomielna Biała). Czwarty w tej grupie był Patryk Drabik (Sokół Kęty).

W grupie juniorów drugie miejsce zajął Michał Lach z kęckego Sokoła, który przegrał tylko z Jakubem Orkiszem (KS Luboń Skomielna Biała). Na najniższym stopniu podium stanął Adrian Kachel (UKS Zawojak), a tuż za strefą medalową sklasyfikowano Jana Fujaka (Sokół Kęty).

Po tytuł mistrzyni Małopolski sięgnęła Inez Durlak, która triumfowała w kategorii młodziczek. Klasę potwierdziła też Gabriela Wojtyła. Reprezentantka UKS Sokół Zator zajęła pierwsze miejsce w wyścigu kobiet elity. Jako trzecia linię mety minęła Klaudia Powroźnik (Sokół Kęty). Przypomnijmy, iż Gabriela Wojtyła jest tegoroczną mistrzynią Polski. Złoto wywalczyła w styczniu w Koziegłowach.

W wyścigu elity mężczyzn i U-23 druga pozycja przypadła Stanisławowi Nowakowi z Zatora, a na podium stanął także jego klubowy kolega - Michał Topór. W tej kategorii zwyciężył Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy