KOLARSTWO. Ściganie w deszczu

06 lipca 2018 Autor: png
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Uczestnicy wyścigu "Solidarności i Olimpijczyków" w zawrotnym tempie przemknęli dziś ulicami Chełmka. To już 29. edycja tej imprezy. Towarzyszy jej mini-wyścig.


Czwarty, przedostatni etap rozpoczął się w Nowym Sączu, a meta usytuowana była w Jaworznie. Do Chełmka cykliści wjechali od strony Libiąża. Przejechali ulicami: Krakowską, Piastowską, Mickiewicza i Jaworznicką. Później ruszyli w kierunku mety zlokalizowanej w Rynku w Jaworznie.


To nie pierwsza wizyta kolarzy wyścigu "Solidarności i Olimpijczyków" w Chełmku. Cykliści rywalizowali na ulicach tego miasta przed trzema laty. Jedna z lotnych premii była zlokalizowana na ulicy Powstańców Śląskich.


Dziś warunki na trasie było wyjątkowo trudne. Kolarze przejechali 198 kilometrów, a długimi okresami padał ulewny deszcz.


Ostatecznie zwyciężył Alfdan De Decker (Lotto Soudal U23). Reprezentant Belgii wyprzedził Johima Ariesena (Metec-TKH) i Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Merx 7R). W punktacji generalnej prowadzi Sylwester Janiszewski.


Już jutro rozegrany zostanie piąty i zarazem ostatni etap. Kolarze wyruszą z Kielc do Łodzi. Przejadą przez Końskie, Opoczno i Koluszki. Będą mieli do pokonania 185 kilometrów.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy