KOLARSTWO. Święto w Oświęcimiu! Pogoda i kolarze dopisali

29 kwietnia 2018 Autor: png
Dziś do Oświęcimia zawitał Karpacki Wyścig Kurierów. Fot. (png)

Dziś do Oświęcimia zawitał Karpacki Wyścig Kurierów. Fot. (png)

O tym, że kolarstwo w Oświęcimiu ma bogate tradycje i wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem najlepiej świadczyła frekwencja w niedzielę w Rynku Głównym. Zresztą nie tylko, bo przy ulicach dojazdowych do mety można było dziś spotkać mnóstwo mieszkańców grodu nad Sołą. Najważniejsze, że dopisała pogoda. Kolarze ścigali się przy pięknym, letnim słońcu.

Dziś w oświęcimskim Rynku Głównym kończył się trzeci z siedmiu etapów XXXV edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów. Rozgrywany jest on w hołdzie pamięci kurierów tatrzańskich z czasów drugiej wojny światowej. Podobnie jak w poprzednim roku Karpacki Wyścig Kurierów zawitał do Oświęcimia. Kolarze wyruszyli z Jabłonki i musieli pokonać 106 kilometrów.

Dziś najszybciej linię mety w oświęcimskim Rynku minął Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam). Reprezentant Holandii wyprzedził Christiana Kocha (LKT Team Brandenburg) i Filipa Maciejuka (reprezentacja Polski). Ten ostatni jest brązowym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw świata. Ci zawodnicy najlepiej finiszowi z grupy uciekającej.

Peleton dojechał ze sporą stratą, ale nie cały. Został mocno porwany na mniejsze grupy. Liderem klasyfikacji generalnej został Sjoerd Bax (Delta Cycling Rotterdam). Już jutro czeka nas czwarty etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Cykliści wyruszą z Niedzicy do słowackiego Popradu. Będą mieli do pokonania 133 kilometry. Pełną punktację generalną KWK poznamy 3 maja. Wówczas w Tarnowie zakończy się ostatni, siódmy etap.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy