KOLARSTWO. Tradycyjne ściganie w Malcu

10 lipca 2019 Autor: png
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Za nami kolarskie emocje w Malcu. W kęckiej gminie już po raz dziewiętnasty rozegrano wyścig o "Puchar Burmistrza Gminy Kęty" oraz trzynastą edycję memoriału im. Andrzeja Piechaczka. Rywalizowano w podziale na siedem kategorii wiekowych.

Organizatorem tych tradycyjnych zawodów był Urząd Gminy Kęty, UKS Sokół Kęty, LKS Zgoda Malec i KS Olimpia Kęty. Do rywalizacji najmłodszych przystąpiło 24. kolarzy. Na dystansie 7,6 km zwyciężyła Nadia Hartman (UKS Feniks Rydułtowy).

Z kolei w grupie juniorów młodszych (dystans 45,6 km) wygrał Błażej Limański (Klub Kolarski Żory). Tuż za podium znaleźli się cykliści kęckiego Sokoła. Jak czwarty linię mety minął Ignacy Chmielewski, zaś piąty był Benedykt Długosz.

Gospodarze świętowali zwycięstwo w wyścigu młodzików (15,2 km). Wygrał Kamil Handzlik z Sokoła Kęty, przed Franciszkiem Kocurem (Szkółka Kolarska w Kobielicach, UKS Avatar) i Karolem Wąchałą (WLKS Krakus, BBC Czaja). Wśród juniorek (30,4 km) najlepsza była Julia Rusnaczyk (WLKS Krakus, BBC Czaja).

W wyścigu juniorek młodszych (15,2 km) wystartowały tylko cztery zawodniczki. Wygrała Agnieszka Bolenda z UKS Avatar. Bardzo ciekawa była rywalizacja juniorów i masters (60,8 km). Podwójne zwycięstwo odnieśli reprezentanci WLKS Krakus, BBC Czaja. Jako pierwszy linię mety minął Kacper Krawiec, a drugie miejsce zajął Dawid Sędzik.

Do najbardziej prestiżowego wyścigu orlików i elity (76 km) przystąpiło trzynastu kolarzy. Zwyciężył Michał Wenglorz (GKS Cartusia w Katuzach, Bike Atelier). Druga pozycja przypadła Janowi Fijakowi (LUKS Trójka Piaseczno), a na najniższym stopniu podium stanął Filip Jarzyna (WLKS Krakus, BBC Czaja).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy