KONCERT. Nuty Wielkiego Pasterza – Trebunie Tutki w hołdzie Janowi Pawłowi II

22 kwietnia 2014 Autor: plin

18 października o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu Trebunie Tutki pt. „Nuty Wielkiego Pasterza”.

KONCERT. Nuty Wielkiego Pasterza – Trebunie Tutki w hołdzie Janowi Pawłowi II

„Nuty Wielkiego Pasterza - autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - są muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka - blisko związanego z górami i ludźmi gór, z emocjami wszystkim towarzyszącymi - zachowującym Go w pamięci - euforią pierwszych miesięcy pontyfikatu, radością osobistych spotkań, ale też żalem i wzruszeniem trudnych doświadczeń. To nastrojowy program zawierający muzyczne wspomnienia z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Jego wizyt na Podhalu, utwory autorskie z płyty „Podniesienie” - dedykowanej Ojcu Świętemu i wręczonej mu podczas specjalnej audiencji, osobiste wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków i fragmenty „Listu artystów do Ojca Świętego”, ulubione przez Papieża melodie góralskie oraz utwory z albumu „Pieśni Chwały” zwieńczone charyzmatycznym utworem „Góry Cię chwalą” z płyty z Twinkle Brothers, zawiezionej do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera” - informuje Oświęcimskie Centrum Kultury.

Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na wielkich festiwalach. - Jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej - zaznaczają w OCK.

Skład zespołu: Krzysztof Trebunia-Tutka, Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia, Andrzej Polak, Andrzej Wyrostek.

Bilety: 20 zł. Rezerwacji biletów można dokonywać w kasie i informacji OCK osobiście lub telefonicznie (33 842-25-75, 842-44-61, 842-44-63, 842-57-82, kasa nr wew. 28).

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jola, 22.04.2014 18:31
Jakich biletów? A ja myślałam, że będą grać z potrzeby serca, za darmo!
Krywań , 22.04.2014 18:10
Hej szalała, szalała Hej rybecka za wodą Ale jo nie bede, ale jo nie bede Hej papieżu za Tobą!
misio, 22.04.2014 17:46
Nuty Wielkiego Polaka :)