KOSZYKÓWKA. Arcyważne zwycięstwo i skok na pozycję wicelidera

05 grudnia 2017 Autor: png
UKS Kadet awansował na drugie miejsce w małopolskiej lidze. Fot. Iwona Gurdek

Juniorzy oświęcimskiego Kadeta odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo nad Jurą Zabierzów. Dzięki wygranej 93:81 (20:19, 18:20, 32:23, 23:19) awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi Cracovia Gortat, a ostatnie miejsce "na pudle" zajmuje UKS Regis Wieliczka.

Od pierwszych minut pojedynek z Jurą Zabierzów był niezwykle zacięty. Zarówno jedni, jak i drudzy nie potrafił "odskoczyć" choćby na kilka punktów. W efekcie po pierwszej kwarcie UKS Kadet prowadził 20:19, ale w połowie spotkania była już 38:39 dla gości z Zabierzowa.

Po zmianie stron oświęcimianie zaczęli grać znacznie skuteczniej w ofensywie. Sygnałem do ataku był celny rzut kapitana -
Jakuba Guni zza łuku 6,75. Świetnie w tym meczu zagrał Patryk Hałka, którego 25 punktów bardzo mocno przyczyniło się do zwycięstwa.

- Na słowa uznania zasłużył cały zespół - podkreśla Wojciech Porębski, trener koszykarzy w UKS Kadet Oświęcim. - Każdy gracz, który zameldował się na boisku dał z siebie maksimum. Dzięki takiej postawie mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa. W tej kategorii wiekowej nie ma już słabych drużyn. Najlepszym tego dowodem może być ostatnia wygrana Jury z Koroną Politechniką Kraków - powiedział Wojciech Porębski.

UKS KADET Oświęcim - JURA Zabierzów 93:81 (20:19, 18:20, 32:23, 23:19)
Punkty dla UKS Kadet: Patryk Hałka 25, Gunia Jakub 19, Piotr Frydel 17, Dawid Chojnowski 12, Jakub Nieściór 11, Jakub Mikos 7, Łukasz Stolarczyk 2.