KOSZYKÓWKA. "Dwojka" najlepsza nie tylko w oświęcimskim powiecie, ale i poza jego granicami

08 marca 2019 Autor: png
Oświęcimska Szkoła Podstawowa nr 2 triumfowała w koszykarskich mistrzostwach zachodniej Małopolski. Teraz będzie walczyła o prymat w województwie. Fot. www.facebook.com/UKSKadetOswiecim

Oświęcimska Szkoła Podstawowa nr 2 triumfowała w koszykarskich mistrzostwach zachodniej Małopolski. Teraz będzie walczyła o prymat w województwie. Fot. www.facebook.com/UKSKadetOswiecim

Koszykarska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu nie zwalnia tempa. Po wygraniu miejskich, a później powiatowych mistrzostw okazała się najlepsza w zachodniej części Małopolski. Podopieczni Wojciecha Porębskiego nie mieli sobie równych w rozgrywanych w Chrzanowie rejonowych finałach Igrzysk Młodzieży.

O tytuł walczyły cztery najlepsze zespoły wyłonione w finałach powiatowych. W półfinale rywalem oświęcimian była Szkoła Podstawowa z Zakrzowa (powiat wadowicki). Mecz był jednostronnym widowiskiem. "Dwójka" rozbiła swoich przeciwników 39:8. W drugiej konfrontacji, której stawką był finał gospodarze SP nr 3 Chrzanów przegrali z SP nr 1 Wolbrom 10:16.

"Mały finał" zakończył się niespodziewanym zwycięstwem uczniów z Zakrzowa nad chrzanowianami 36:12. Później rozegrano długo wyczekiwany finał. Po raz kolejny oświęcimska "dwójka" nie pozostawiła rywalom najmniejszych złudzeń, kto jest w tym pojedynku lepszy. Zespół Wojciecha Porębskiego od pierwszych do ostatnich minut dominował na parkiecie i ostatecznie efektownie zwyciężył 35:10.

- Brawa dla naszych zawodników, którzy dzięki tej wygranej będą reprezentować naszą szkołę i powiat podczas zawodów na szczeblu wojewódzkim - podsumował trener, Wojciech Porębski.

Klasyfikacja mistrzostw zachodniej Małopolski w koszykówce chłopców:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 Oświęcim
2. Szkoła Podstawowa nr 1 Wolbrom
3. Szkoła Podstawowa Zakrzów
4. Szkoła Podstawowa nr 3 Chrzanów

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu wystąpiła w składzie: Kornel Mizgała, Dawid Zdybel, Jakub Sieraczyński, Szymon Krzemień, Łukasz Śliwiński, Arkadiusz Heród, Krystian Korbel, Marcin Mikos, Adrian Siwek. Trener: Wojciech Porębski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Normalny, 08.03.2019 11:22
Brawo chłopaki, jestem dumny z Waszej postawy, podziękowania dla Pana Dyrektora i trenerów. Szacunek i uznanie dla Pana Janusza Chwieruta za uczciwość i magistrat bez miśkiewiczów, pisiewiczów.