KOSZYKÓWKA. Huśtawka nastrojów z happy endem

11 stycznia 2018 Autor: png

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali kibicom koszykarze oświęcimskiego Kadeta w meczu przeciwko kieleckiemu MKK MDK. Wszystko skończyło się jednak po myśli gospodarzy. W tabeli małopolskiej ligi prowadzi UKS Regis Wieliczka.

W meczu z MKK MDK Kielce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Oświęcimiu rozpoczęli spotkanie niezwykle nerwowo. Koszykarze Kadeta notowali mnóstwo niewymuszonych strat. Przyjezdni nie potrafili jednak wykorzystać słabszej postawy ekipy Wojciecha Porębskiego i niemiłosiernie pudłowali w dogodnych sytuacjach. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:14 dla kielczan.

- W drugiej kwarcie, niczym na kolejce górskiej w niedaleko oddalonym Zatorze, wznosimy się na wyżyny naszego kunsztu koszykarskiego - mówi trener UKS Kadet Oświęcim, Wojciech Porębski. - Wychodziło nam po prostu wszystko. Dobrze broniliśmy, wyprowadzaliśmy skuteczne kontry, trafialiśmy z dystansu i z rzutów osobistych. Idealnie zastawialiśmy i zbieraliśmy mnóstwo piłek. Graliśmy przede wszystkim cierpliwie w ataku i mądrze w obronie. Drugą kwartę wygrywaliśmy 29:16 - relacjonuje Wojciech Porębski.

Po zmianie stron oświęcimianie wychodzą na parkiet skoncentrowani i powiększają przewagę z 12 do 22 punktów na dwie minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty (59:37). Wówczas rozpoczyna się rollercoasterowa jazda bez trzymanki w dół. Goście w ciągu zaledwie dwóch ostatnich minut zdobywają dziewięć punktów bez odpowiedzi. W czwartej kwarcie kontynuują pościg zmniejszając przewagę Kadetów do zaledwie trzech punktów!

Jest 60:57 dla oświęcimian. Na szczęście tercet obwodowych - Arkadiusz Heród, Piotr Karaś i Krzysztof Zoń zaczyna z żelazną konsekwencją realizować założenia taktyczne, które otrzymali podczas przerwy na czas. Wykorzystanie w pełni 24 sekund zapewnia zwycięstwo.

Punkty dla UKS Kadet Oświęcim: Arkadiusz Heród - 25, Piotr Karaś - 18, Krzysztof Zoń - 10, Kornel Mizgała - 5, Mateusz Przewoźniak - 3, Antoni Razowski, Wiktor Mroziewicz - po 2, Karol Bożek - 1.