KOSZYKÓWKA. Stypendium dla wychowanka Kadeta

04 grudnia 2019 Autor: png
Szymon Zapała otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia sportowe i wyniki w nauce. Fot. zbiory UKS Kadet/nadesłane

Szymon Zapała otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia sportowe i wyniki w nauce. Fot. zbiory UKS Kadet/nadesłane

Wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Kadet Oświęcim - Szymon Zapała został wyróżniony przez Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Najbardziej rozpoznawalny koszykarz z naszego miasta otrzymał stypendium Premiera Rzeczpospolitej Polskiej. To wyróżnienie spotkało go już po raz drugi.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest za wybitne osiągnięcia sportowe i wyniki w nauce. W tym roku oświęcimianin ponownie został dostrzeżony przez Mateusza Morawieckiego. Obecnie Szymon Zapała reprezentuje barwy sopockiego Trefla.

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy U-18 dywizji B rozgrywanych w rumuńskiej Oradei, biało-czerwoni po pięciu latach wywalczyli awans do dywizji A. Bardzo duży udział w tym sukcesie miał właśnie Szymon Zapała. Był on kluczową postacią w ekipie prowadzonej przez trenera Andrzeja Adamka.

Jeśli zaś chodzi o krajowe rozgrywki to oświęcimianin wywalczył w tym roku wicemistrzostwo Polski, reprezentując oczywiście barwy Trefla Sopot.

- Jesteśmy dumni z osiągnięć Szymona - komentuje trener koszykówki w UKS Kadet Oświęcim, Wojciech Porębski. - To także dla naszego klubu wielki zaszczyt. Naszemu wychowankowi życzymy powołania do pierwszej reprezentacji Polski i wielkiej kariery za oceanem. Gratulujemy również sympatycznym rodzicom Szymona - powiedział Wojciech Porębski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy